Superonline Huawei HG658 V2 8 Mbps indirme hızında kopma

AXCHNEER

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba, internet hızımı 8 Mbit indirmeye yükselttiğimde (önceden 4 Mbps) 1-2 ay sonra kesilmeler yaşamaya başladım ve bugün teknik ekip geldi. Ve birkaç saat önce internetin yavaşladığını fark ettim. Modem arayüzünden DSL bilgilerine baktım ve indirme hızının 4 Mbps olduğunu gördükten sonra hız testi yaptım ve 4 Mbps indirme aldım. Müşteri hizmetlerini aradığımda 8 Mbps hız aldığımda DSL kablolarının kalitesizliğinden kopma yaşandığı söyleniyor ve teknik ekip göndereceklerini söylediler. Saha dolabına uzaklığım 1889 metre ve ADSL2+ altyapımın indirme hızı 9-11 Mbps arası değişiyor. Üst kat komşum 8-9 Mbps indirme alıyor ama böyle bir sorun yok.

1611088234144.png

Modemi eve gelen iletişim kablolarının olduğu yere taktık ve sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Konuyu hortlatıyorum. Bende 2 gün önce SuperOnline ADSK 8 mbit pakete geçtim malum alt yapı yüzünden. Bana da aynı modemden verdiler hız 4-6 mbit arasında değişiyor asla 8 i göremedim. Türk Telekom kullanırken 10-12 arası görüyordum. Nasıl bir başvuru yapmalıyım ne önerirsin ?

Konuyu hortlatıyorum. Bende 2 gün önce Superonline adsk 8 Mbit pakete geçtim malum altyapı yüzünden. Bana da aynı modemden verdiler hız 4-6 Mbit arasında değişiyor asla 8'i göremedim. Türk Telekom kullanırken 10-12 arası görüyordum. Nasıl bir başvuru yapmalıyım ne önerirsin?

Hocam Wi-Fi kapalı halde Ethernet ile deneme yaptınız mı? Wi-Fi performansı çok yüksek değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı