Superonline ile VPN'e bağlanmıyor

glania95

Hectopat
10 yıldır Türk Telekom kullanıyordum mahalleme fiber geldi ve geçmek istedim TurkNet'e geçecektim fakat komşunun tavsiyesi ile Superonline 1000 Mbps'e geçiş yaptım. işim gereği VPN kullanıp serverlara bağlanmam gerekiyor fakat ne yaptıysam bağlanamadım. evdeki VDSL Türk Telekom interneti, kendi mobil verim ve evdeki diğer telefonlardaki mobil internetler ile bağlanabiliyorum iş VPN'sine fakat Superonline ile olmuyor sorun belli ki onda. Danıştığım insanlar Superonline'ye ait modemin engellediğini söylüyor müşteri hizmetleri ise statik IP verme peşinde bu işi nasıl çözebilirim cidden canımı sıkmaya başladı forumda bununla alakalı 2023 yılına ait konu göremedim ve açmak istedim cayma hakkını kullanip TurkNet'e mi geçmeliyim ama çevreden duyduğum kadarıyla da onun kablosu yer altından değil yukarıdan direklerden geliyormuş sıkıntılı bir yerde oturuyorum ve çekiniyorum bu yüzden. Tavsiyelerinizi bekkiyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözümü: Superonline kullanmamak. Superonline (Sansüronline) DNS ve VPN engelleriyle bilinen berbat bir sağlayıcı. Fiberi geldi diye kullanılmaz. Her yeri yasak ve sansür dolu. Yurt dışı çıkışları da berbat. Kesinlikle önerilmez. Ne yapıp edin ve çıkın o internetten. İlla ki kullanacağım dersen NoDPI kullan.

Çözümü: Superonline kullanmamak. Superonline (Sansüronline) DNS ve VPN engelleriyle bilinen berbat bir sağlayıcı. Fiberi geldi diye kullanılmaz. Her yeri yasak ve sansür dolu. Yurt dışı çıkışları da berbat. Kesinlikle önerilmez. Ne yapıp edin ve çıkın o internetten. İlla ki kullanacağım dersen NoDPI kullan.
TTNET VDSL kullanıyorum ama bizim buraya da daha yeni fiber döşeniyor, o da Turkcell. Altyapı Gigabit bağlantı destekleyecek diye duydum fakat bu sansür işi çok canımı sıkıyor. Geçmişte Superbox kullanmıştım ve bir şekilde VPN kullanabilmiştim ama TTNET'e göre epey sansür varmış. Başka seçeneğim olmadığı için Superonline/Turkcell fiber aboneliğine başvuracağım. Şu anda VPNler çalışıyor mu acaba?

TTNET VDSL kullanıyorum ama bizim buraya da daha yeni fiber döşeniyor, o da Turkcell. Altyapı Gigabit bağlantı destekleyecek diye duydum fakat bu sansür işi çok canımı sıkıyor. Geçmişte Superbox kullanmıştım ve bir şekilde VPN kullanabilmiştim ama TTNET'e göre epey sansür varmış. Başka seçeneğim olmadığı için Superonline/Turkcell fiber aboneliğine başvuracağım. Şu anda VPNler çalışıyor mu acaba?
Çalışmıyor diye biliyorum NoDPI ile falan uğraşmanız gerek. Hazır işe başlamamışken bence bulaşmayın. Gigabitlik internet sansürler yüzünden gigabit gibi de çalışamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı