Superonline İndirme Hızı Düşüyor

Berat ÇAKIR

Centipat
Arkadaşlar merhaba.

Superonline 25 MB/s limitsiz ve kablosuz internet kullanıyorum alabildiğim hız ise normalde 4 - 5 MB/s.

Sorunum indirme işlemi başlarken hızım normal seyirinde ilerliyor 2 dk sonra hız 0 b/saniyeye kadar giderek düşüyor. Tarayıcıyı kapatıp açıyorum aynı şeyi tekrar yaşıyorum.

Sorunumun ayrıntıları;

* Telefonlarda indirme işleminde bir sıkıntı görmedim.
* Telefonun mobil erişim noktasından indirme işlemi yaptım ve sorun görmedim. (İndirme yapıyor)
* Bu hata sadece tarayıcıda değil, Steam, Origin Epic Games tede alıyorum.
* YouTube'da video HD kalitede izleyebiliyorum ve sayfaları rahat gezebiliyorum.
* Internete bağlı 2 telefon 1 PC var.
* Modemle PC arasında 2 MT var.

Yapmaya çalıştığım çözüm yöntemleri;

* Güvenli modda kapsamlı tarama (26 trojan temizlendi)
* Modem resetlendi
* Modem 9 saat kapalı tutuldu.
* Format atıldı.

Sonuç aynı.

Superonline destek ekibiyle konuştum verilerimi güncellediler benden hız testi istediler test sonucu indirme 25 MB/s upload 4 MB/s pıng 7 cıktı.
Buradan sıkıntı göremedi ve kablolu bağlantı yapın dediler. Yani her zamanki gibi yardımcı olmadılar.

Başka bir yöntem bilen varsa lütfen yazmaktan çekinmesin, sorunum 5 gündür devam ediyor artık sabrım kalmadı.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne indirirsem indireyim aynı.

Bu arkadaştada aynı sıkıtı var.

Hocam kablom yok sipariş ettim onu denıycem.
Ayrıca telefonla en uzak noktada indirme yaparken 200 mb uygulamayı cok rahat indiriyor nasıl oluyor anlamadım.
Yeni birşey keşfettim torentten indirmeyi normal hızda yapıyor. Gelde kafayı yeme.

Son düzenleme:
Hocam kablom yok sipariş ettim onu denıycem.
Ayrıca telefonla en uzak noktada indirme yaparken 200 mb uygulamayı cok rahat indiriyor nasıl oluyor anlamadım.
Yeni birşey keşfettim torentten indirmeyi normal hızda yapıyor. Gelde kafayı yeme.
modeminin sistem logunda neler var uyarı kısmından bir bak, superonline ile iletişime geeçtinmi bide nezamandır var bu sorun sende, oyunlarda farkedıyomu pin sorunu ?

Sorunun belirtilerini yukarıda paylastım. Modemle alakalı sıkıntı oldugunu düşünmüyorum hocam
sorunum bügünle birlikte 7 gün olacak.

Kablo sipariş ettim bugün gelir LAN ile bağlantı kuracağım sonucu paylaşacağım.

Geri
Yukarı