Superonline İndirme ve Yükleme Hızı Düşüklüğü

BigSmoke

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, ben TTNET kullanıyordum önceden. Sonra Superonline'ye geçtim. AKK yemediğimden eminim. Torrent veya Google üzerinden bir şey indirecek olsam hızım 800 kB/s'yi geçmiyor. Speed test yaptım. İndirme hızını 6.13 Mbps olarak gösteriyor. Vermem gereken bilgi varsa söyleyin. 60TL'ye ev telefonu dahil sınırsız internet kullanıyorum. Neden bu kadar düşük hızım? Ayrıca ping'imde 153 çıktı. Modem bilgisayarımla aynı masada. Aralarında 10 santim var. Kablom olmadığından dolayı Wİ-Fİ ile bağlanıyorum. Acaba kablo kullansam düzelir mi?

WiFi kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Zaten WiFi kısmına girince modemle olan bağlntı hızının görürsün. Mesela bende 19.5 Mbit. Yani ADSL hattım 8 Mbit olsa tam hız almam gerek:

wifi durumu.jpg

Modem arabirimine gir ve değerlere bak. 153 Ping yüksekbir değer bu arada. Modemdeki kullanıcılara da göz at.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı