Superonline İnternet İndirme Hızı Çok Yavaş

• Konuyu başlatan omrhl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 3B

omrhl

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Superonline kullanıcısıyım. Netim 16Mbit, videolar 1080p'de çok akıcı açılıyor, hatta 4k'da bile. Ancak bir şey indireceğim zaman indirme hızı saniyede 20 KB civarı ama internet download manager kullanırsam hız 1 MB ortalamasında iniyor. Bu sorunun nede mı nedir? Nasıl çözerim? Hiçbir güncelleme yapamıyorum, sadece video izleyebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube hızları mukayese etmeyin bundan sonra. YouTube politikası artık değişti oraya aldanmayın. Diğer sitelerden video izleyin görün gerçekleri. IDM ile indirme yapın. Wi-Fi ile bağlanan kişileri azaltın yada modemden kapatıp ethernet ile temiz önyükleme olan bir PC'de hız kontrolü yapın.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube hızları mukayese etmeyin bundan sonra. YouTube politikası artık değişti oraya aldanmayın. Diğer sitelerden video izleyin görün gerçekleri. IDM ile indirme yapın. Wi-Fi ile bağlanan kişileri azaltın yada modemden kapatıp ethernet ile temiz önyükleme olan bir PC'de hız kontrolü yapın.
Hiç biri ise yaramıyor videolar akıcı idm çok hızlı ama indirme felaket uygulamalar aşıri pingli superonline da bir çözüm bulamıyor uzun aylardır

Dostum aynı şeyi 1 haftadır yaşıyorum chrome da indirme 2mb lerde başlıyor 40 mb dosyayı bitiremeden sonlara doğru 0 oluyor ve kalıyor superonline benimde 4 senedir kullanıyorum 2 hafta önce 24 den 25 mbit kampanyasına geçtim onla alakalı olabilirmi bilemiyorum ama 0 da kalıyor ve sürdür de yapamıyorum. Çözebilen varmı?

1Mbps ile indirme yaptığını söylüyorsun bu normal bir değer internet paketine göre. Speedtest’i aç sonuçlar 10-16 indirme hızı, 0,10-0,60 yükleme hızı olarak çıkarsa normaldir. Bu değerlerden düşük çıkarsa internetinizin dsl kablosunu yenileyin. Ondan da çözüm olmazsa Turkcell TT’yi göndersin baksınlar.

1Mbps ile indirme yaptığını söylüyorsun bu normal bir değer internet paketine göre. Speedtest’i aç sonuçlar 10-16 indirme hızı, 0, 10-0, 60 yükleme hızı olarak çıkarsa normaldir. Bu değerlerden düşük çıkarsa internetinizin DSL kablosunu yenileyin. Ondan da çözüm olmazsa Turkcell TT’yi göndersin baksınlar.

Yok dostum öyle bir şey değil.
Bir arkadaş yazmış aynı sorun bende de var başka bu sorunu yaşayan ve çözen arkadaşlar var mı acaba?
Superonline 25 MB/s limitsiz ve kablosuz internet kullanıyorum alabildiğim hız ise normalde 2 - 3 MB/s.

Sorunum indirme işlemi başlarken hızım normal seyirinde ilerliyor 2 dk sonra hız 0 b/saniyeye kadar giderek düşüyor. Tarayıcıyı kapatıp açıyorum aynı şeyi tekrar yaşıyorum. Sonra bir anda tekrar başlıyor indirme ve tekrar 0'a düşüp kalıyor. Yapmıyor yani indirmeyi.

Sorunumun ayrıntıları;
*2 ayrı PC'de ve farklı tarayacılarla deniyorum sorun aynı.
* Telefonlarda indirme işleminde (aynı Wireless) bir sıkıntı görmedim. Normal iniyor.
* Telefonun mobil erişim noktasından indirme işlemi yaptım ve sorun görmedim. (İndirme yapıyor)
* Bu hata sadece tarayıcıda değil, Steam, Origin Epic Games'de de alıyorum.
* YouTube'da video HD kalitede izleyebiliyorum ve sayfaları rahat gezebiliyorum.
* Internete bağlı 2 telefon 1 PC var.
* Modemle PC arasında 2 MT var.

Yapmaya çalıştığım çözüm yöntemleri;

* Güvenli modda kapsamlı tarama.
* Modem resetlendi.
Çeşitli programlar ile internet ayarları sıfırlama.

Yeni konular

Geri
Yukarı