Superonline İnternet Olması Gerekenden Yavaş Hız Sorunu

poppolouse

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 - 1.5 senedir Superonline kullanıyoruz. İnternetimiz fiber değil DSL. Hızı normalde 20 Mbit. Ancak son 2 aydır internet hızı 200 kb/s olarak geliyor. İlk ay AKK'den kaynaklıdır diye düşündüm. Sonraki ay bayağı bir yoğun olduğum için arayamadım. Herneyse geçen hafta aradım Superonline'yi bize arıza raporu oluşturduklarını 24 saat içinde geri döneceklerini söylediler.

24 saat sonra tekrar aradılar ve bir sıkıntı olmadığını internetimizin olması gereken hızda olduğunu söylediler. Ancak sorun devam etti. Ertesi gün tekrar aradım bu sefer kabloda sorun vardır dediler. Kablonun tamamını değiştirdik. Sorun devam etti.

Ertesi gün bir kez daha aradım bu seferde sorun modemde dediler. Bedavaya yeni modem vereceklerini söylediler. Bir adres verdiler gidip alın dediler. Gittim modemi aldım ancak sorun devam ediyor. Tek fark internet hızı 250 kb/s oldu. Bu arada çok garip olan birşey daha var.

Nexus Mod Manager'dan Skyrim için mod indirdiğimde 500-600 kb/s arası indiriyor. Eğer aynı anda 2-3 mod indirirsem birisini 550 kb/s, birisini 250 kb/s, diğerinide 170 kb/s ile indiriyor. Cidden kafam çok karıştı bir el atın lütfen ne denediysem olmadı. Kablolu felan yapmayıda denedim ancak aynı. Bu arada sorun sadece bilgisayarda değil bütün cihazlarda yavaş. Şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

20 Mbps hızlı ADSL tarife nerde görülmüş. o_O Şu adresten http://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/releases/ISO-IMAGES/10.2/FreeBSD-10.2-RELEASE-amd64-dvd1.iso bu dosyayı Internet Download Manager ile indirmeyi dene bakalım ne kadar hız göreceksin.

Biliyorum bende en fazla 16 Mbps oluyor ama müşteri hizmetleri öyle demişti bende o yüzden öyle yazdım. Herneyse IDM ile indirmeyi denedim. 320-300 kb/s arası gidip geliyor. Bu arada IDM'yi kurarken Windows çevirmeli ağ kullanıyor, aynı ayarları IDM içinde yapmak istermisiniz diye bir soru geldi. Hayır dedim. Onunla ilgili birşey olabilirmi?

Bu arada buda speedtest sonuçları.

speed.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı