Superonline iptalde modemi geri ister mi?

Yaşar Tak

Kilopat
Daha fazla  
Superonline'dan başka bir servis sağlayıcısına geçmeyi düşünüyorum, iptal bedeline razı olaraktan bu kararı verdim. Ama merak ettiğim bir soru var. Ben 2014'de ilk aboneliğimde aldığım bu modemin taahhütü bitti. Yani modemi aldığım taahhüt 2014-2016 yıllarında olandı. Bunun üzerine bir kez daha aboneliğimi 2016-2018 yılları arasında uzattım. Şimdi Superonline'ı iptal ediyorum, önceki taahhütte aldığım bu modemin iadesini geri isterler mi? Bunu bilen birisi cevaplarsa çok sevinirim.

Eğer sözleşmeye ek satın aldıysanız ve sözleşmeniz bitti ise modemi geri almaları çok saçma olur. Gene de müşteri hizmetleri %100 doğrulukla cevaplayacaktır.
Ben iptal ettirdiğimde her ay para kestiler ancak geri istediler ve geri yolladım. Vermezseniz 250 TL cezası var dedi o dandik müşteri hizmetleri yetkilisi...

İlk aboneliğinizdeki sözleşmede bu konu ile ilgili bir madde vardır. Bunu arayıp öğrenebilirsiniz cihazın size mi yoksa onlara mi ait olup olmadığını. İlk aboneliğinizde cihazın ücretini ödediyseniz size aittir ama ücretsiz olarak size verildiyse abonelik iptalinde geri iade etmenizi isterler.

Eğer sözleşmeye ek satın aldıysanız ve sözleşmeniz bitti ise modemi geri almaları çok saçma olur. Gene de müşteri hizmetleri %100 doğrulukla cevaplayacaktır.
Ben de öyle düşünmüştüm, müşteri hizmetleriyle görüştüm durumu ve iade isteyeceklerini söyledi. Modemin sahibi hiçbir koşulda biz olmuyormuşuz, Superonline müşterisi olduğum sürece modem bizde olabiliyormuş. Ne kadar sözleşme tazelerseniz tazeleyelim, yani taahhüt bitse ve başka bir sağlayıcıya geçmek istesem bile istiyorlar modemi.

Ben iptal ettirdiğimde her ay para kestiler ancak geri istediler ve geri yolladım. Vermezseniz 250 TL cezası var dedi o dandik müşteri hizmetleri yetkilisi...
Durum aynı bende de, başka bir sağlayıcıya mı geçmiştiniz siz de?

Modemi kiralamış olmalısınız. Dolayısıyla size ait değildir. Sözleşmelerde modem kiralamayı 1,5-3 TL, satın almayı 9-15 TL arası rakamlarda yansıtıyorlar ve müşteriler de hemen kiralama yoluna gidiyor. Başvuracağınız yeni servis sağlayıcı modemi ücretsiz veriyor olabilir. Bir sormanızda fayda var.

Ben de öyle düşünmüştüm, müşteri hizmetleriyle görüştüm durumu ve iade isteyeceklerini söyledi. Modemin sahibi hiçbir koşulda biz olmuyormuşuz, Superonline müşterisi olduğum sürece modem bizde olabiliyormuş. Ne kadar sözleşme tazelerseniz tazeleyelim, yani taahhüt bitse ve başka bir sağlayıcıya geçmek istesem bile istiyorlar modemi.

Durum aynı bende de, başka bir sağlayıcıya mı geçmiştiniz siz de?
Evet ben sağlayıcımı değiştirdim o yüzden olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı