Superonline Kampanya Değişikliğine İzin Vermiyor

• Konuyu başlatan milk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 356

milk

Kilopat
Merhaba,

Superonline'dan 24 ay taahhütlü ADSL2+ altyapısıyla 12 Mbps hız olan paketi kullanıyorum ve 12 Mbps hız için 99.90 TL ödüyorum.
Superonline'ın yeni çıkardığı kampanyasında 16 Mbps hızlı paket 99.90 TL'ye satılıyor ve kampanyadan yeni ve mevcut müşteriler yararlanabiliyor.
Bu kampanyaya geçiş yapmak için Superonline'ı aradım fakat müşteri temsilcisi bana altyapımın 8 Mbps hız desteklediğini ve üst pakete geçemeyeceğimi söyledi.
Hali hazırda 12 Mbps hızlı bir paket kullanıyorum ve başvuru yaparken 8-12-16 Mbps hızlarında paketlerden istediğimi seçebileceğim söylenmişti.
Fakat şimdi Superonline paket değişikliği yapamayacağımı, Türk Telekom ile ortak kullandıkları altyapı görüntüleme sisteminde altyapımın 8 Mbps desteklediğini gördüklerini söylüyor.
Daha önce ilçemdeki Türk Telekom Müdürlüğü'nden bir ekip gelip ankastrede ölçüm yapmıştı, altyapım 21 Mbps hıza kadar destekliyor ve SNR marjin vb. değerler çok iyi durumda. Yani altyapım ADSL2+'de 21 Mbps hız verilse bile destekleyebilecek kapasitede fakat ben 16 Mbps hızlı pakete geçemiyorum.

Türk Telekom ekibinin ölçüm cihazında görülen değer ile evde, modemde görülen değer tamamen aynı.

Bunun üzerine Türk Telekom'a BTK üzerinden şikayet kaydı açtım, kanıtlarıyla birlikte detaylı bir şekilde anlattım, hiç ilgilenmediler.
Aynı fiyata 16 Mbps hız kullanabilecekken 12 Mbps'e mahkum bırakılıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• Altyapımın Desteklediği Hız.jpg
    Altyapımın Desteklediği Hız.jpg
    14,4 KB · Görüntüleme: 28
Altyapım desteklemese bile ben geçmek istiyorum türünden şeyler söyleyin büyük ihtimalle geçirirler.
Superonline tarafında bir sorun yok olay müşteri hizmetlerinin bir şekilde ikna edin onları.

Altyapım desteklemese bile ben geçmek istiyorum türünden şeyler söyleyin büyük ihtimalle geçirirler.

Defalarca aradım ve söyledim, ben onaylıyorum vb. dedim ama müşteri temsilcileri kampanya tanımlama ekranında altyapım 8 Mbps gösterildiği için "16 Mbps'lik kampanyalar çıkmıyor, sistem izin vermiyor" falan diyor.

Bence bu durumda yapılacak en mantıklı şey yüz yüze muhattap bulmak. Telefonda bu tür şeyler pek önemsenmiyor gibi gelmiştir bana hep.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı