Superonline modem değişikliği WAN şifresi nasıl bulunur?

Rhfet

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçtiğimiz günlerde Superonline modemini annemle değiştirme kararı aldık.
Sonrasında bu karar için forumlara girmeye başladım, fakat forumlarda hep Superonline fiber için buna izin vermiyor.
Deniliyor, ve bizde fiber kullanıyoruz. Üstelik bunun için WAN şifresi gerektiği yazılıyor. Diyelim ben WAN şifresini öğrendim, sonrasında modemi gittim aldım ve kargosu da geldi. Ee modem geldi ne yapacağım ben bu WAN şifresini?
Ne işime yarayacak bilen var mı?

Geçtiğimiz günlerde Superonline modemini annemle değiştirme kararı aldık.
Sonrasında bu karar için forumlara girmeye başladım, fakat forumlarda hep Superonline fiber için buna izin vermiyor.
Deniliyor, ve bizde fiber kullanıyoruz. Üstelik bunun için WAN şifresi gerektiği yazılıyor. Diyelim ben WAN şifresini öğrendim, sonrasında modemi gittim aldım ve kargosu da geldi. Ee modem geldi ne yapacağım ben bu WAN şifresini?
Ne işime yarayacak bilen var mı?
Modem değiştireceğine Router al.

Kullanıcı adı modem arayüzünde yazar fakat şifreyi öğrenmek için özel yöntemler denemelisiniz, ben daha önce denemiştim ve hatırladığım kadarıyla anlatayım.

1. Bilgisayara WireShark programını kurun.
  2. Modemi kapatıp tüm ethernet kablolarını çıkartın.
  3. Bilgisayarınızdan gelen ethernet kablosunu modemin WAN portuna (diğer portlardan farklı renkte olur) takın.
  4. Modemi başlatın.
  5. WireShark'ı açıp gelen mesajlardan WAN şifresini bulabilirsiniz.
Yalnız bu yöntemi ben çok eskiden kullandığım için ayrıntıları hatırlamıyor olabilirim. Bu video yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bu WAN şifresini nasıl öğreneceğimi sormuyorum, ne yapacağım bu şifre ile onu soruyorum.

Ben bu WAN şifresini nasıl öğreneceğimi sormuyorum, ne yapacağım bu şifre ile onu soruyorum.
Yeni aldığınız modemi ilk önce modem moduna alıyorsunuz, WAN kullanıcı adı ve şifrenizi modem arayüzünden giriyorsunuz. Yeni modeminizin markasını internette aratarak bu işlemleri kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Asıl kısım nasıl girildiği değil, nasıl bulunacağı.

Yeni konular

Geri
Yukarı