Superonline Wi-Fi 6 yan odadan çekmiyor!

XienoN

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Muhasebeci
10 gün önce Superonline 500Mbps internete geçiş yaptım. Gerek müşteri hizmetleri gerek kendi reklamlarında olan Wi-Fi 6 duvarlar artık engel değil, her yerden çeker şöyle çeker böyle çeker sonuç yan odadan çekmiyor. Müşteri hizmetlerini aradım size yanlış bilgi verilmiş çok özür dileriz ama çevre şartları vb. cümleler kurdu evde hiç kimse Wi-Fi kullanamıyor verdikleri modem Huawei HG8245x6 nasıl bir yol izlemeliyim? Bazı arkadaşlar modem değişikliği yapmışlar ZTE H3600 bu modem daha mı iyi acaba?

10 gün önce Superonline 500Mbps internete geçiş yaptım. Gerek müşteri hizmetleri gerek kendi reklamlarında olan Wi-Fi 6 duvarlar artık engel değil, her yerden çeker şöyle çeker böyle çeker sonuç yan odadan çekmiyor. Müşteri hizmetlerini aradım size yanlış bilgi verilmiş çok özür dileriz ama çevre şartları vb. cümleler kurdu evde hiç kimse Wi-Fi kullanamıyor verdikleri modem Huawei HG8245x6 nasıl bir yol izlemeliyim? Bazı arkadaşlar modem değişikliği yapmışlar ZTE H3600 bu modem daha mı iyi acaba?
Bu sıkıntıyı ben de çekiyorum. Modem oturma odasında ve benim odama sinyal gelmiyor, karşımızdaki parka yetişiyor.

Wi-Fi 6'da daha geniş çekim alanı durumu yok ama yan odadan çekmeyecek kadar da kötü olmamalı. Ben firmaların verdiği routerlardan memnun kalmadığım için Huawei AX3'e geçtim. 5GHz bandın çekmediği yerde 2.4 GHz ile çok daha geniş alanda kullanım sağlanıyor.

Wi-Fi 6 5GHz bandında çalışır, 5GHz bandı da dar alan kapsamasına sahiptir.

Modem ara yüzünde hem 2.4 hem 5GHz bandını açabiliyorsunuz zaten. Modemden uzaklaştıkça 2.4 bandını kullanmanız gerekecektir.

ZTE H3600 modelini 6 aya yakındır kullanıyorum. Band geçişini kendi otomatik yapıyor. Evin en uzak yerinde 4 duvardan geçmesine rağmen rahatlıkla internet alabiliyorum.

Superonline'nin verdiği Huawei modemin kapsama alanı kötü maalesef.

Wi-Fi 6'da daha geniş çekim alanı durumu yok ama yan odadan çekmeyecek kadar da kötü olmamalı. Ben firmaların verdiği routerlardan memnun kalmadığım için Huawei AX3'e geçtim. 5GHz bandın çekmediği yerde 2.4 GHz ile çok daha geniş alanda kullanım sağlanıyor.

Bu modemin yanına Huawei AX3 alsam onuda orta bir alana koysam?

Bu modemin yanına Huawei AX3 alsam onu da orta bir alana koysam?

Yapabilirsiniz. Ben 2 tane aldım birini salona diğerini evin merkezi olan hole koydum sorunsuz kullanıyorum.

Yapabilirsiniz. Ben 2 tane aldım birini salona diğerini evin merkezi olan hole koydum sorunsuz kullanıyorum.

CAT7 kablo var masaüstü bilgisayarıma giden hızda düşme oluyor mu bunu test ettiniz mi hocam? Bazen routerlar hızın dalgalanmasına neden oluyor demişlerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı