Superonline yurt dışı çıkışları hangi ilden yapılabiliyor?

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Benim bildiğime göre Türk Telekom'un yurt dışı çıkışı yapma potansiyeli olan sunucuları bunlar:

Screenshot_9.png

Turkcell'in ise bunlar:
Screenshot_10.png

Mesela ben İzmir'de oturuyorum ve TT'de çıkış direkt İzmir'den yapılıyor.

Peki Superonline yurt dışı çıkışlarını sadece İstanbul'dan mı yapıyor yoksa İzmir gibi illerden de yapılabiliyor mu?

DH Forum'da bir kullanıcı Aydın'da oturuyordu ve Superonline Fiber Kullanıyordu. Söylediğine göre Aydın-İzmir-İstanbul-Valve Olarak ilerliyormuş.
Hadi İzmir'de oturan ben olarak düşünelim, o zaman da İzmir-İstanbul-Valve olacak. Halbuki ben Türk Telekom'da İzmir-Valve Olarak erişim sağlayabiliyorum.

Sizce?

Giriş çıkışlar tek İstanbul’dan olmakta.

Dosya Ekleri

• B6222090-2022-4E00-A146-A78637C093CE.jpeg
    B6222090-2022-4E00-A146-A78637C093CE.jpeg
    76,1 KB · Görüntüleme: 286
Peki bu pingi etkiler mi?

Evet, fiber alt yapım mevcut 100Mbps alabiliyorum fakat batıya uzak olduğum için isteğimin İstanbul'a gitmesi 30MS sürüyor. Oyunlarda ise 40 ile 100 arası oluyor pingim. İzmirdeyseniz aman aman bir etkisi olmaz ama.

ADSL altyapı kullananlar bile senden iyi ping değerlerine sahip olacaklar son zamanlarda iyice bozdular sistemlerini.

ADSL altyapı kullananlar bile senden iyi ping değerlerine sahip olacaklar son zamanlarda iyice bozdular sistemlerini.
TT'nin güzel tarafı da bu.
Adamlar paraları düzgün şeylere yatırıyor. Yıllardır kullanıyorum benden kaynaklı olmayan ciddi bir kesintiyi sadece geçtiğimiz gün yaşadım.

Neyse Fiber Olsun SOL Olsun.

@Ipares TT daha bağlantı sorunlarını kabul etmiyor. Parayı düzgün yerlere yatırsaydılar şu an Viyana'daki tüm sunuculara 20-30 arası ping alırdım. Frankfurtada 30-40 arası alırdım. Gel gör şimdi ise Viyana'ya 50-70 arası. Frankfurt'a ise 50-60 parayı alıyor adamlar bakıyor keyiflerine kullanıcı memnuniyeti yok. Umarlarında bile değil.

Dünya üzerindeki fiberin geçtiği yerler. Submarine Cable Map
Bu haritaya göre sadece İstanbul'dan demek büyük hata çünkü deniz ve okyanuslara göre kapsam vermiş.

Oysa Türkiye'de bulunan çoğu firma kara yollarının yanında bulunan kablolar ile Bulgaristan üzerinden çıkış sağlıyor.

Benim bildiğime göre Türk Telekom'un yurt dışı çıkışı yapma potansiyeli olan sunucuları bunlar:
Bu liste doğru değil ve hız testi sitesinden yararlanarak doğru kanıya varamazsınız.

Sadece İstanbul'da bile 4 tane çıkış noktası var. Bunlardan en büyüğü Gayrettepe ve Acıbadem.

Ankara'da Ulus var. İzmir ve Antalya'da 1 tane nokta var. Muhtemelen daha bilmediğim 3-4 nokta vardır.

Geri
Yukarı