Superonline yurt dışı çıkışları hangi ilden yapılabiliyor?

Sadece İstanbul'da bile 4 tane çıkış noktası var. Bunlardan en büyüğü gayrettepe ve acıbadem.

Şu gayrettepeden nefret ediyom. Mesela 1.1.1.1 ping atınca. Gayrettepe ile 10 ms atıyorum. Acıbademden geçince ise 6 ms atıyorum. Yurtdışına ise viyana ilk çıkışta gayrettepe ile en düşük 34 ms gördüm. Acıbadem ile 30 ms gördüm. Acıbademden geçmesini istiyorum benim verimin onu nasıl yapacağım? Mesela şey oluyor acıbademe denk geliyorum. Birkaç saat sonra gayrettepeden geçmeye başlıyor.

.Acıbadem'den geçmesini istiyorum benim verimin onu nasıl yapacağım?
Yapamazsınız, TT'nin yönlendirmesi lazım. Mail vs. atmayı denemeyin çünkü benim hattım hala İstanbul>Nevşehir>Kayseri>Gayrettepe rotası izliyor ve düzeltmediler.

Attığınız mailler işe yaramıyor...

Bu haritaya göre sadece İstanbul'dan demek büyük hata çünkü deniz ve okyanuslara göre kapsam vermiş.

Oysa Türkiye'de bulunan çoğu firma kara yollarının yanında bulunan kablolar ile Bulgaristan üzerinden çıkış sağlıyor.

Bu liste doğru değil ve hız testi sitesinden yararlanarak doğru kanıya varamazsınız.

Sadece İstanbul'da bile 4 tane çıkış noktası var. Bunlardan en büyüğü Gayrettepe ve Acıbadem.

Ankara'da Ulus var. İzmir ve Antalya'da 1 tane nokta var. Muhtemelen daha bilmediğim 3-4 nokta vardır.
Evet doğru.
Şu anda Twitch'e bağlanmak istediğimde Ulus Üzerinden aktarıyor.
Gayrettepe Acıbadem Exiunix miydi ne öyle bir şey vardı.

Yapamazsınız, TT'nin yönlendirmesi lazım. Mail vs. atmayı denemeyin çünkü benim hattım hala İstanbul>Nevşehir>Kayseri>Gayrettepe rotası izliyor ve düzeltmediler.

Attığınız mailler işe yaramıyor...

Benim hattım şu şekilde gidiyor. Bursa>Gayrettepe>Viyana oluyor. Ondada 34 ms alıyorum. Bursa>Acıbadem>Viyana ise 29-30 oluyor. Yurt dışı kapasitesi TT'nin az olduğu için 57-62 arası ping alıyorum test sonuçunda. Müdürlük ile konuşsam yaparlar mı?

Bu haritaya göre sadece İstanbul'dan demek büyük hata çünkü deniz ve okyanuslara göre kapsam vermiş.

Oysa Türkiye'de bulunan çoğu firma kara yollarının yanında bulunan kablolar ile Bulgaristan üzerinden çıkış sağlıyor.

Bu liste doğru değil ve hız testi sitesinden yararlanarak doğru kanıya varamazsınız.

Sadece İstanbul'da bile 4 tane çıkış noktası var. Bunlardan en büyüğü Gayrettepe ve Acıbadem.

Ankara'da Ulus var. İzmir ve Antalya'da 1 tane nokta var. Muhtemelen daha bilmediğim 3-4 nokta vardır.

Marmaris'te de çıkış noktası var ama sadece Muğla - İzmir arası POP noktası olarak kullanılıyor.

ADSL altyapı kullananlar bile senden iyi ping değerlerine sahip olacaklar son zamanlarda iyice bozdular sistemlerini.
Aynen öyle hocam şuan öyle, sol fiber ftth adsl'i aratıyor bende. Sorunları yaz yaz bitmez.

Aynen öyle hocam şuan öyle, sol fiber ftth adsl'i aratıyor bende. Sorunları yaz yaz bitmez.
Ya bak, SOL şu popları düzeltse gerçekten pinglerde düşüş yaşanır, ilden veri çıktığı gibi fazladan ping oluşuyor. Superonline Telekom gibi Izmir'den Istanbul'a 9ms'te gidebiliyor ancak bunu kalıcı şekilde uygulamıyor. En basitinden daha dün yaşadım bunu, normalde 15ms alırken 9ms alır oldum. Ping değerlerimde sunucuya göre 5-12ms arası ping düşüşü oldu. O şekilde değerleri hep verebilse bu dandik sistemlerle iyi bile olur. Ben TT VDSL'de Izmir'den Riot Frankfurt'a 43ms alıyordum, şu anda SOL normal hali 49-50ms, eğer 9ms olayı yaşanırsa 41ms bile oluyor.
Bizim Forumumuzun admini Ankara'da TT ADSL kullanıyor, adam tüm sunuculara benden düşük değerlerle bağlanıyor.

Aradaki fark 4-5ms oldukça çok umrumda olmaz ancak yine de SOL şu olayı çözse iyi olur.

Ya bak, SOL şu popları düzeltse gerçekten pinglerde düşüş yaşanır, ilden veri çıktığı gibi fazladan ping oluşuyor. Superonline Telekom gibi Izmir'den Istanbul'a 9ms'te gidebiliyor ancak bunu kalıcı şekilde uygulamıyor. En basitinden daha dün yaşadım bunu, normalde 15ms alırken 9ms alır oldum. Ping değerlerimde sunucuya göre 5-12ms arası ping düşüşü oldu. O şekilde değerleri hep verebilse bu dandik sistemlerle iyi bile olur. Ben TT VDSL'de Izmir'den Riot Frankfurt'a 43ms alıyordum, şu anda SOL normal hali 49-50ms, eğer 9ms olayı yaşanırsa 41ms bile oluyor.
Bizim Forumumuzun admini Ankara'da TT ADSL kullanıyor, adam tüm sunuculara benden düşük değerlerle bağlanıyor.

Aradaki fark 4-5ms oldukça çok umrumda olmaz ancak yine de SOL şu olayı çözse iyi olur.
Hocam bende normalde böyle yargılayıcı konuşmayı sevmem ama gerçekten donanımhaber forumundaki kullanıcıların şikayetleri ve tespitlerini okudukça ve bende çok sorun yaşadıkça artık böyle konuşur olmaya başladım. Ben daha önce bahsettim belki 11 yıldır sol fiber kullanıyorum başka sağlayıcı kullanmadım o kadar memnundum, ama şu son 2-3 yıldır gerçekten sorunları ay ay ve yıl yıl olarak artarak çığ gibi oldu benim yaşadığım, gittikçe kötüleşti ve bakıyorum hiç bir adım yok, yardım istedim çağrı merkezinden tut genel müdürlüğe kadar ama kimse umursamadı hocam çok uğraştım tracert atayım diyorum yok "bizde bir sorun görünmüyor" bunu söylüyorlar ve benzeri, yahu en son artık Murat Erkan'a LinkedIn benimle aynı sorunları yaşayan arkadaş mesaj atmış sorun yaşadığını ama Murat Erkan beyefendi direk engeli basmış olaya bakar mısın sen? Bu daha yeni olay yani. Ancak ben Twitter'da Yusuf Kıraç'a mesaj atıyorum ve 1 gün sonra Türk telekom genel müdürlüğü beni arıyor yani aradaki farklardan birisi.

Tamam şunu biliyorum Türk telekom çağrı merkezi çalışanları vasat ama Türk telekomun arka yönetim kısmındakilere en azından ulaşılıp yardım istenince bir şekilde dönüyorlar ama Superonline kısmında kimseye ulaşamıyorum mail atıp duruyoruz öyle işte, ama dönen yok.

Bak şu konuyu bir arkadaş yeni açtı, bu konudaki bahsedilen her şey doğru ve hepsini bende yaşıyorum, superonline izmir ping sorunu adlı konuya mesaj atan bir arkadaştan aldığım bilgi benim superonline'nın hizmet kalitesinin bu kadar neden düştüğünü anlamama vesile oldu, bak o yorumu da paylaşayım ve o donanımhaber forumundaki konuyu:

Konu: Superonline Fiber Ultra Katı Sansür ve Yavaşlatma Teknolojisi | DonanımHaber Forum

Ve o bahsettiğim mesaj:

"Metronet zamanından beri sol kullanıyorum. Malum şirket satın aldıktan sonra hiçbir yatırım yapılmadığı gibi aksine maliyet düşürmek için daha kötü ve ucuz routing hizmeti veren firmalara geçtiler. Bu malum firma al , kazan , sat yapar her zaman. Yakında sol'uda satacak zaten. ipv6 ya bunlar yüzünden geçilemiyor. Ha işin özü , türkiye 'de yaşıyorsun be kardeşim. Ben 56k modemle 1998 de internetten cs oynarken , rakiplerim olan diğer oyuncular 10 mb ile bağlanıyordu nete. Yıl oldu 2022 biz daha yeni yeni 50-100 mb
'lere geldik. Ama o adamlar şuan çift haneli gigabyte kullanıyorlar. Benim bırak binada ki kabloyu , yurtiçinde ki hubların arasında ki kablolar kaldırmaz gigabyte bağlantıyı. Adamlar , binlerce kişiyi ortak havuza atıyor. Ülkeyi internet cafe gibi yaptılar. Birisi film açtımı , senin netin yavaşlıyor.BTK diye de bir kurum var , B ve T 'nin anlamını bilmiyorlar. Neyi tartışıyoruz ki biz ?"

Yeni bir konu daha açmış benimle aynı durumları yaşayan başka bir arkadaş bak:

Geri
Yukarı