Superonline ZXHN H267A başka ISS ile kullanmak

SlimPac

Hectopat
Merhabalar sevgili Technopat Sosyal sakinleri.

Başlıktan da anlaşıldığı üzere: "Superonline ZXHN H267A Başka ISS ile kullanmak mümkün müdür? Ne tür ayarlar yapılmalıdır?" gibi sorularım mevcut. Yardım edebilecek kimseler var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu modem, superonline fiber abonelerine verilen modem. Ben Turknet servis sağlayıcısına geçtim. Bu modemi, Turknet için kullanabilmek için ne yapmam gerekiyor diye soruyorum aslında açık olmak gerekirse. Superonline fiberdi ama Turnet VDSL bağlantı. Turknet tarafından verilen kullanıcı adı parola ayarlarını yapıyorum ancak DSL ışığı yanmasına rağmen internet ışığı yanmıyor. Bu soruna bir çözüm bulabilir miyiz?

Hocam bu modem öncelikle sana mı ait ? Bu modem değil aslında router. Sen bunu kullanabilirsin router olarak. Şu an DSL kablosunun girdiği modemden bu routera ethernet kablosu bağlarsan amacına ulaşırsın diye düşünüyorum. Ama maalesef tek başına kullanamazsınız. RJ11 girişi yok çünkü. Kullanmak isterseniz biraz modem ve kablo kalabalığı olacak.

:D kardeşim Turkcell Superonline, Fiber aboneliğim için kendisi bana bu aleti gönderdi ve dedi ki; “Bak kardeşim bu senin fiber destekli modemin. İnternete bununla bağlanacaksın.” Ve bunun dışında başka bir şey göndermedi. Ben de 2 sene tek başına bu aleti kullandım. Şimdi taşındım ve taşındığım yerde Fiber olmadığı için turknetten VDSL aboneliği aldım. 75mgbts hız alıyorum. Elimde başka bir modem daha var wifi dağıtımı sorunlu servise göndereceğim ve idareten superonline’ın gönderdiği bu modemi kullanmak istiyorum. Ayrıca modemin arkasında rj11 girişi var nasıl yok hocam?

Hocam onlar giriş değil çıkış. Oradan internet aktarılmaz. Telefon içindir orası. Fiber abonelikte ev telefonu için o çıkışları kullanırsın. O modem sana kiralandı mı, yoksa satıldı mı ? Dediğim gibi elinde farklı modem olmadan bu routeri kullanamazsın.

Geri
Yukarı