Superonline'da paket kaybı oluyor

Akemi

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 4-5aydır paket kaybı yaşıyorum. League of Legends'da oyuna girerken yükleme ekranında devamlı olarak "yeniden bağlanıyor lütfen bekle" yazısı çıkıyor. Ancak bunun ihtimali tamamen rastgele. Üst üste birkaç maç sorunsuz bir şekilde oyuna girebildiğim gibi üst üste 3 4 oyun boyunca da girerken bu sorunu yaşayabiliyorum. Çözmek için birkaç kez yeniden bağlanmam gerekiyor. Sonrasında sorunsuz bir oyun deneyimi yaşıyorum ancak tek sıkıntı oyuna girmek. İnternet hızımda pingimde hiçbir sıkıntım yok fakat LoL'e bağlanmakta sıkıntı çekiyorum sadece. Riot'a ticket attım ping plotter testi yapmamı istediler sonuçlar üzerine de paket kaybı yaşadığımı internet sağlayıcıma paket kaybı yaşadığımı söylememi ve ekran görüntülerini atmami istediler. Sorunun oyun kaynaklı olmadığını da biliyorum çünkü telefonumun internetinden oyuna girdiğimde sıkıntısız bağlanabiliyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda kimisi paket kaybı yaşadığımı gördü ve sorunu çözmeye çalıştı (sadece birkaç gün ya da yarım gün sorunum çözüldü) kimisi de hiçbir sorun göremediğini söyledi ve modemi güncelledi. En sonunda ben bu döngüden sıkılıp teknik servis çağırdım ve modemimin eski olduğunu görüp yeni modemle değiştirdiler fakat sorunum hala devam ediyor. Sorunun düzelmesi için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de Valorant da aynı sıkıntı var. Sürekli olmuyor, bazen paket kaybı 100'e sabitleniyor reset atınca geçiyor. Süperonline geldi birseyler yaptı ama düzelmedi hala.

Durumu çözebildiniz mi?

Bende genellikle sabah, öğlen saatlerinde paket kaybı çok az oluyor. Bir maç içinde toplam kaybolan paket 35-40 civarı oluyor ama akşam saat 21:00 gibi anlık paket kayıpları %20 lere çıkıyor maç esnasında. Bu saatlerde maç içerisinde 500-600 yeri geliyor 1000 toplam paket kaybı gördüğüm oluyor. Ping çok nadir sıçrıyor. Oyunun köşesinde "ağ sorunu" yazısı beliriyor. Bu artışlar genellikle anlık oluyor ama özellikle saat 21:00 sonra anlık paket kayıpları çok fazla oluyor.

Yaklaşık 1 aydır twitter'dan yardırıyorum, twitter kullanamayan ben gittim sorunları görsel, videolu anlatmak için twitter açtım adamlar çözemiyor. Bu gün oyunun sunucusunu suçladılar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ben VPN denemedim ama dün akşamda Valorant'da hem TR hem EU sunucusunda paket kayıpları yaşadım. Riot oyunlarında çok kötü şuan bende Sol fiber.

hala aynı sorunu yaşıyorum sayısız defa müşteri hizmetlerini aradım, 2 kere teknik servis geldi birinde modem degisti digerinde kutunun kablosunu duzeltti nafile.game paketi varmis alırsanız sıkıntı yaşamazsanız sorununuz çözülür falan diyolar ama garantisi yok ve çok daha pahalıya geliyo 239 civarı olması lazım ne yapıcam bilmiyorum

hala aynı sorunu yaşıyorum sayısız defa müşteri hizmetlerini aradım, 2 kere teknik servis geldi birinde modem degisti digerinde kutunun kablosunu duzeltti nafile.game paketi varmis alırsanız sıkıntı yaşamazsanız sorununuz çözülür falan diyolar ama garantisi yok ve çok daha pahalıya geliyo 239 civarı olması lazım ne yapıcam bilmiyorum

ben şöyle bir çözüm buldum. maçta (eu/tr farketmeksizin) paket kaybı varsa başlangıçta oyunu kapatıp tekrar açıyorum çok büyük oradan paket kaybı geçiyor. çözmediği 1-2 durum oldu nadiren ama genelde oyunu kapatıp açtığımda paket kaybı ilginç bir şekilde geçiyor.

Hocam hiçbir şekilde geçmiyor paket kaybı , tamamen oyundan bağımsız. Pingplotter ile test ediyorum oyunda değilken ve paket kaybı inanılmaz fazla.

ben şöyle bir çözüm buldum. maçta (eu/tr farketmeksizin) paket kaybı varsa başlangıçta oyunu kapatıp tekrar açıyorum çok büyük oradan paket kaybı geçiyor. çözmediği 1-2 durum oldu nadiren ama genelde oyunu kapatıp açtığımda paket kaybı ilginç bir şekilde geçiyor.
evet ben de oyle yapıyorum başta çıkıp giriyorum olmazsa direkt clienti resetliyip giriyorum genelde düzeliyo düzelmediği durumlar da oldu ama onu yapana kadar oyuna geç kalıyorum ve çoğu oyun bunu yapmaktan sıkıldım..

Hocam hiçbir şekilde geçmiyor paket kaybı , tamamen oyundan bağımsız. Pingplotter ile test ediyorum oyunda değilken ve paket kaybı inanılmaz fazla.
evet ve superonline oyun sunucularını suçlamaya devam ediyor

evet ben de oyle yapıyorum başta çıkıp giriyorum olmazsa direkt clienti resetliyip giriyorum genelde düzeliyo düzelmediği durumlar da oldu ama onu yapana kadar oyuna geç kalıyorum ve çoğu oyun bunu yapmaktan sıkıldım..

evet ve superonline oyun sunucularını suçlamaya devam ediyor

Sizin ip bloğu nedir? Ben 91.x.x.x'li ip bloğundayım konum istanbul.

Bende artık oyunu kapatıp açmakta işe yaramıyor. Superonline'da akşamları paket kaybı yaşamadan Valorant oynamak neredeyse imkansız bir hale geldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı