Superonline'den Vodafone'a süper hızlı geçiş

Dissient

Kilopat
Dostlarım merhaba, yine altyapı sorgulaması yaptığım bir günde Vodafone'un sitesine denk geldim. Altyapı sorgulaması için öncelikle telefon numarası doğrulaması gerekiyordu ve yaptım. Sonrasında altyapımı sorguladım, 75 Mbps alabildiğimi gördüm. İnanmadım ve konu burada kapandı. Birkaç gün sonra Vodafone Net'den aradılar. (bu arada telefonlarımın hattı da Vodafone üzerine.) Durumu anlattım, şu anda Superonline ADSL 8 Mbps alıyorum ve tam bir rezalet olduğunu söyleyebilirim. Her neyse, boş port olmadığı için de firma değiştiremediğimi belirttim. Bana 2 hafta içerisinde VDSL portu başvurusu yapacaklarını ve eğer olumlu sonuçlanırsa 300 TL'ye kadar cayma bedelini ödeyeceklerini söylediler. Memnuniyetle karşıladım ve onayladım. Şu anda çok şaşkınım. Yaklaşık 2 senedir bu rezil interneti kullanmak zorundaydım ve şimdi 50 Mbps hız alabileceğimi söylüyorlar. Üstelik benim için Türk Telekom ile görüşüp eğer ellerinde varsa VDSL port satın alacaklarını söylediler. Gerçekten Vodafone net bu fedakarlığı benim için yapabilir mi? Belli ki Türk Telekom gibi gözü paraya doymuş bir oluşum değiller ki uğraşıyorlar. Ne diyorsunuz bu konu hakkında? Daha önce deneyimleyen oldu mu? Şu anda haber bekliyorum, 2 hafta içinde her şey kesinleşecek. Konuyu ona göre düzenleyip, sizleri haberdar edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber haricinde Superonline'ye bulaşmak çok mantıklı değil bence. Fazla pahalı, gerçi fiberi de pahalı. Müşteri çekmek için bu tarz şeyleri birçok yer yapıyor aslında, telefonumun hattı Vodafone üzerine. Gerçekten müşteri memnuniyeti güzel, Ancak internetlerini hiç kullanmadım.

Fiber haricinde Superonline'ye bulaşmak çok mantıklı değil bence. Fazla pahalı, gerçi fiberi de pahalı. Müşteri çekmek için bu tarz şeyleri birçok yer yapıyor aslında, telefonumun hattı Vodafone üzerine. Gerçekten müşteri memnuniyeti güzel, Ancak internetlerini hiç kullanmadım.
İnternetleri konusunda benim de korkularım var. Birkaç forumda dolaştım, ping sorunu olduğunu söylüyorlar.

Eğer vodafone kendi fiber hattını çekmisse rahatlıkla verir.
Hangisinde fiber varsa onu seçin bazı yerlere firmalar özel fiber hat çekebiliyor

Vodafone böyle bir şeyi durup dururken yapmaz. Vodafone öyle paragöz bir şirket ki yarın bin bir türlü bahaneyle her şeyi kabul ettirirler. Portu açtır, sonrasında bulaşma.

Vodafone böyle bir şeyi durup dururken yapmaz. Vodafone öyle paragöz bir şirket ki yarın bin bir türlü bahaneyle her şeyi kabul ettirirler. Portu açtır, sonrasında bulaşma.
Peki böyle bir şeye izin verirler mi? Portu açtıktan sonra nasıl birine kaptırmadan başka bir yere geçebilirim ki? Burada herkes port arıyor, yamyam gibiler.

Hocam bu yanıtımı tamamiyle içtenlikle yazıyorum.
1 senedir Vodafone net kullanıyorum. İlk 9 ay 50 Mbps olan pakette 6-10 Mbps arasında alınca dua ediyordum. Genelde 0-3Mbps arasında oluyordu. Günde en az 3-5 saat internetim kesiliyordu. Modemin dibinde bile bağlantı problemi yaşıyordum. Sayısız kez evime geldiler, kablo değişti, modem değişti, resetler atıldı falan falan birçok şey yapıldı ama benim problemim hiç çözülmedi. Son 2 aydır ufak tefek problemler yaşıyorum modeme kapat aç yapınca düzeliyor ve bir sıkıntı olmadıkça 45Mbps'ye kadar görüyorum. İlk 9 ay sana yemin ederim oyun oynamayı geç herhangi bir sosyal uygulamaya giremiyordum, oyun kültürüm bitmişti zaten sağ olsunlar. İyice düşün tart sözleşme imzaladıktan sonra geri dönüşün yok. Benim sana tavsiyem altyapı sağlayıcın hangi firma ise o firmadan al. Eğer senin oradaki altyapı Türk telekomsa eğer Türk Telekom, veya işte Turkcell'SE Turkcell artık hangi firma ise ondan al. Hem ilk sağlayıcı olduğu için ping değerlerin daha düşük çıkıyor. Vodafone müş. Hiz. Bana kendisi söyledi. Benim burada TTNET alt yapısı var. Verim önce Vodafone'a sonra TTNET'e gittiği için ping değerim 20'lerde. Daha düşükte olabilrdi. Neyse uzun lafın kısası tatlı söze kanma iyice araştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı