Supplement önerisi

21 yaşındaydım da olsun 🥲
Başka bir konudan bahsediyorum dostum bcaa ağır bir şekilde kas ağrısı veya yenilenmede zorluk hissediyorsan bcaa alınabilir onun dışında gereksiz ve para verirsin gidip herhangi gibi bit ptye sorsan sana bunu söyler zaten iyisinden kötüsüne. Besinlerden Protein almakta zorlanıyorsan protein tozu yardımcı olacaktir. Çok yüksek bir kat kütlen olmadığını sayıyorum bcaa önemsiz.

21 yaşındaydım da olsun 🥲
Kalori açığın 1500 1800 zaten bu yeterli yağ yakıcı gereksiz olacaktir. Bunun dışında nispeten güç artışı ve adeleyi doldurmak için kreatin alabilirsin ama inanılmaz etkiler bekleme bu supplementlerden antrenman ve beslenme sağlam olmadıkça pek bir artısı olmaz. Beslenmene önem ver sağlıklı yağlar tüket sert idman yap. Onun dışında d vitamini ve balık yağı, çinko magnezyum bu vitaminler çoğu sporcunun kullandığı vitaminler

Son düzenleme:
Başka bir konudan bahsediyorum dostum bcaa ağır bir şekilde kas ağrısı veya yenilenmede zorluk hissediyorsan bcaa alınabilir onun dışında gereksiz ve para verirsin gidip herhangi gibi bit ptye sorsan sana bunu söyler zaten iyisinden kötüsüne. Besinlerden protein almakta zorlanıyorsan protein tozu yardımcı olacaktir. Çok yüksek bir kat kütlen olmadığını sayıyorum bcaa önemsiz.

Kalori açığın 1500 1800 zaten bu yeterli yağ yakıcı gereksiz olacaktir. Bunun dışında nispeten güç artışı ve adeleyi doldurmak için kreatin alabilirsin ama inanılmaz etkiler bekleme bu supplementlerden antrenman ve beslenme sağlam olmadıkça pek bir artısı olmaz. Beslenmene önem ver sağlıklı yağlar tüket sert idman yap. Onun dışında D vitamini ve balık yağı, çinko magnezyum bu vitaminler çoğu sporcunun kullandığı vitaminler.

Tamamdır teşekkür ederim 👍

@emircanunlts hocam kusura bakmayın rahatsız ettim de bir sorum vardı, supplementler dinlenme günleri dahil her gün alınmalı diye biliyorum fakat ben Full body çalıştığımdan haftada 3-4 gün spora gidiyorum ve o günlerde supplementleri kullanıyorum. Bunun bir zararı olur mu acaba? Örneğin protein tozu 30 kullanım için diyor, günlük 1 kere alsam bile bir ayda biter gibi, malum ekonomik durumlardan da ürünün 1 ayda bitmesi pek iyi olmaz :') Sizce ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:
Tamamdır teşekkür ederim 👍

@emircanunlts hocam kusura bakmayın rahatsız ettim de bir sorum vardı, supplementler dinlenme günleri dahil her gün alınmalı diye biliyorum fakat ben Full body çalıştığımdan haftada 3-4 gün spora gidiyorum ve o günlerde supplementleri kullanıyorum. Bunun bir zararı olur mu acaba? Örneğin protein tozu 30 kullanım için diyor, günlük 1 kere alsam bile bir ayda biter gibi, malum ekonomik durumlardan da ürünün 1 ayda bitmesi pek iyi olmaz :') Sizce ne yapmalıyım ?
Protein ihtiyacını sadece antrenman günleri değil, off-day günleri de kullanmalısınız. Kaslarınız off-day günleri kendini toparlar, yenilenir. O yüzden maalesef şart.

Başka bir konudan bahsediyorum dostum BCAA ağır bir şekilde kas ağrısı veya yenilenmede zorluk hissediyorsan BCAA alınabilir onun dışında gereksiz ve para verirsin gidip herhangi gibi bit ptye sorsan sana bunu söyler zaten iyisinden kötüsüne. Besinlerden protein almakta zorlanıyorsan protein tozu yardımcı olacaktir. Çok yüksek bir kat kütlen olmadığını sayıyorum BCAA önemsiz.

Kalori açığın 1500 1800 zaten bu yeterli yağ yakıcı gereksiz olacaktir. Bunun dışında nispeten güç artışı ve adeleyi doldurmak için kreatin alabilirsin ama inanılmaz etkiler bekleme bu supplementlerden antrenman ve beslenme sağlam olmadıkça pek bir artısı olmaz. Beslenmene önem ver sağlıklı yağlar tüket sert idman yap. Onun dışında D vitamini ve balık yağı, çinko magnezyum bu vitaminler çoğu sporcunun kullandığı vitaminler.

Başka bir konudan bahsediyorum dostum BCAA ağır bir şekilde kas ağrısı veya yenilenmede zorluk hissediyorsan BCAA alınabilir onun dışında gereksiz ve para verirsin gidip herhangi gibi bit ptye sorsan sana bunu söyler zaten iyisinden kötüsüne. Besinlerden protein almakta zorlanıyorsan protein tozu yardımcı olacaktir. Çok yüksek bir kat kütlen olmadığını sayıyorum BCAA önemsiz.

Arkadaşım aksine kas yorulmasına creatinedir çok kullaktan duyma bilgilerle bilgi paylaşımı yapmışsın sana tavsiyem arkadaş çevrene diyetetik mevzunu sporcu da ekle net bilgi edinirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı