Supplementler aynı anda mı içilmeli?

• Konuyu başlatan Hyder
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 8B

Hyder

Centipat
Daha fazla  
Selam,
Arayıp arayıp bulamadığım bir soruyu sizlere sormak için bu konuyu oluşturuyorum.
İleride protein tozu kullanmayı düşünüyorum.
Ama ayrıca Creatine, l-karnetin, BCAA, Glutamine ve Pre-workout bu tozları da kullanmak istiyorum.
Hepsini nasıl kullanmam gerekiyor.
Hepsini bir Shaker'in içine atıp mı karıştırmam gerekiyor yoksa ayrı ayrı tüketmem mi?

Kreatini günün herhangi bir saati kullanabilirsin. Günlük 3-5 gr. Çünkü anlık etki eden bir ürun değil. Etkisi yaklaşık 15 gün sonra gösteriyor. Protein tozuna karıştırıp içersen de olur sıkıntı olmaz.
Pre-workout u zaten antremandan önce içeceksin adi üstünde.
Protein tozu antremandan sonra içilir, veya off gününde protein açığın varsa ara öğün olarak içersin, tercih meselesi.
L-carnitine de antreman öncesi içilmesi gerekir ama preworkout varsa bence almana gerek yok. L-carnitine cidden ihtiyacin var mı onu kestirmen gerekiyor. Araştırdığım kadarıyla pek de işe yarayan bir ürün değilmiş. Tabi 130 kg değilsen.
Glutamine bence para vermeye değmez. Yedigimiz öğünlerde bolca mevcutmuş.
Bunların hepsi beraber karıştırıp içilmez. Zaten ürünlerin paketlerinde ne zaman kullanacağın yazıyor.
Supplementlara çok bel bağlamanın önermem. Beslenmeni düzgün yaptığın taktirde ek olarak tabi faydalilar.
Bunlar benim görüşlerim.

Kreatini günün herhangi bir saati kullanabilirsin. Günlük 3-5 gr. Çünkü anlık etki eden bir ürun değil. Etkisi yaklaşık 15 gün sonra gösteriyor. Protein tozuna karıştırıp içersen de olur sıkıntı olmaz.
Pre-workout u zaten antremandan önce içeceksin adi üstünde.
Protein tozu antremandan sonra içilir, veya off gününde protein açığın varsa ara öğün olarak içersin, tercih meselesi.
L-carnitine de antreman öncesi içilmesi gerekir ama preworkout varsa bence almana gerek yok. L-carnitine cidden ihtiyacin var mı onu kestirmen gerekiyor. Araştırdığım kadarıyla pek de işe yarayan bir ürün değilmiş. Tabi 130 kg değilsen.
Glutamine bence para vermeye değmez. Yedigimiz öğünlerde bolca mevcutmuş.
Bunların hepsi beraber karıştırıp içilmez. Zaten ürünlerin paketlerinde ne zaman kullanacağın yazıyor.
Supplementlara çok bel bağlamanın önermem. Beslenmeni düzgün yaptığın taktirde ek olarak tabi faydalilar.
Bunlar benim görüşlerim.
Hocam açıkçası L-carnitine performans açısından alınabilecek bir ürün.

L carnitine eğer düzgün besleniyorsan yemeklerden aldığın bir besin zaten. Ekstra olarak almaya hiç gerek yok. Sadece eğer aşırı gelişmiş bir insan isen artık kilo kilo yemek yiyemeyeceğin için gerekli. Gördüğünüz influencerların çoğu o yüzden kullanıyor.

Aslında benim demek istediğim içinde sadece L-carnitine barindiran içecek veya tablet olan supplementlerdi. Şimdi piyasada çoğu ürün L-Karnitin+Kafein+Taurin şeklinde satılıyor. Benim şahsi fikrim bu içeceklerde iş yapan madde Kafein. Bize enerji veren iyi hissettiren madde Kafein. Ama beraber satıldığı için L-karnitin iş yapiyormuş gibi gözüküyor.
Pre-workout ta alacağı için arkadaş, L-Karnitin gereksiz oluyor bence.

L carnitine eğer düzgün besleniyorsan yemeklerden aldığın bir besin zaten. Ekstra olarak almaya hiç gerek yok. Sadece eğer aşırı gelişmiş bir insan isen artık kilo kilo yemek yiyemeyeceğin için gerekli. Gördüğünüz influencerların çoğu o yüzden kullanıyor.
Hocam antrenmandaki performans için diyorum kilo vermeninin en önemli kuralı iradedir zaren l-carnitine onu sadece destekler.

Hocam antrenmandaki performans için diyorum kilo vermeninin en önemli kuralı iradedir zaren l-carnitine onu sadece destekler.
Antrenman açısından Creatin kullanırsa çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı