Suriyeli yağmacılara müdahale ediliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam bir videoda gördüm yalan mı bilmiyorumda 10-15 çuval falan alıp arabaya yüklüyorlardı.

O videoyu ben de gördüm.

Kanunen mücbir sebebe dayalı hırsızlığın suçu yoktur. Aç bebek için mama, hasta olan için ilaç, açlık durumunda kumanya çalmak gibi. Ancak o kamyonete poşet poşet ürün koymak suçtur. Muhtemelen savcılık ileride soruşturma açacaktır.

Bunları direkt öldürseler ya zaten OHAL var.

OHAL o işe yaramıyor.

Profesyonel ve eğitimli olmayan kişilerin bölgede olması yarardan çok zarara sebep oluyor.

Maalesef eğitim alabilmem için yaşım yetmiyor ama 15 yaşımı doldurunca AFAD gönüllüsü olmak için başvuruda bulunmayı planlıyorum.
Bu arada başvurmak isteyenler için:

O yüzden uzaktan erzak ve para yardımı yapmanız çok daha iyi olacaktır.

Haklısınız.

O videoyu ben de gördüm.

Kanunen mücbir sebebe dayalı hırsızlığın suçu yoktur. Aç bebek için mama, hasta olan için ilaç, açlık durumunda kumanya çalmak gibi. Ancak o kamyonete poşet poşet ürün koymak suçtur. Muhtemelen savcılık ileride soruşturma açacaktır.

OHAL o işe yaramıyor.
OHAL'de yağmacılar vs. öldürülebiliyor diye biliyorum.

OHAL'de yağmacılar vs. öldürülebiliyor diye biliyorum.

Hayır alakası yok. OHAL ile kanunsuzluk aynı şey değil.

OHAL'de ceza hukuku açısından sadece gözaltı süresi uzuyor. Yani OHAL'le birlikte bürokrasi azalıyor. Mesela, vali kararı ile temel hak ve özgürlükler kısıtlanabiliyor. Devlet ihale kanunu bypass edilip direkt alım yapılabiliyor. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile acil kamulaştırma yapılabiliyor vb.

Şükürler olsun. Vur emri var mı yoksa sadece yakalayıp bekletiyorlar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı