Suriyeliler geri dönmezse Türkiye'de neler yaşanır?

Bir şey olmaz bütün polis ve asker hepsini tutuklayıp beklese yazık olan kelepçeye olur.

Yollasak ne olur?

Sınırlara Mayın+ 30m duvar+ keskin nişancı ve devriye şart oldu.

Kendi ülkesini korumaktan aciz olup buraya atar yapmaya gelenlerden bir cacık olmaz.

Kapıyı açsak Yunanistan, Bulgaristan zaten direkt geçen gördük sınırları.

Hiç sorun olmaz. Devletin emri yeter. Yeni gelen adamdan çok da bekliyorum. Hem Mansur Yavaş hem de Ekrem İmamoğlu halka önem verdiği için bunu yapabilme ihtimali var. Yaparsa da dandirik suriyeli erkeklerin en fazla nargilenin marpuçu ile tomalara saldıracağını düşünüyorum.
Mansur Yavaş Suriye olayında yumuşak tutum sergiliyor, isterim ki o olsun lakin ne yapacağı meçhul.

Ya istediğini yapsınlar onlar kim? valla bir baş kaldırma yapsın bu Suriyeliler kafalarına tencereyle vururum, beyefendilere bak oldu olacak vatandaşlık da verelim, biz bunları sığınmacı olarak aldık ve öyle de gidecekler.
Zaten veriliyor, sizin vatandaşlık verildiğinden haberiniz yok muydu hocam? Keşke öyle basitçe gitseler ama bu kadar kolay olacağını düşünmüyorum. Ayrıca ülke de 250-300 bin dolar konut alanlara, vatandaşlık hediye geliyor. Yani öyle ulaşılması imkânsız bir vatandaşlığımız yok artık. :)
Bir şey olmaz bütün polis ve asker hepsini tutuklayıp beklese yazık olan kelepçeye olur.

Yollasak ne olur?

Sınırlara Mayın+ 30m duvar+ keskin nişancı ve devriye şart oldu.

Kendi ülkesini korumaktan aciz olup buraya atar yapmaya gelenlerden bir cacık olmaz.

Kapıyı açsak Yunanistan, Bulgaristan zaten direkt geçen gördük sınırları.
3 milyon Suriyeli net kayıtlarda var, aslında bu oran 7 milyona çok yakın. Bu saydığım Suriyeli kısmı. Afgan, Irak vs gibi ülkelerden gelenleri de say. World War Z filmi değil hocam bu, milyonların oluşturacağı kaos ile ordudan başka kimse ilgilenemez ve ordu bile bastırması için yüklü kuvvet ve personel sayısı gerekli. Bu kaosun bastırılması da öyle öpücükle olmaz, silahlar konuşur, kan akar.

Biz nasıl ÖSO'yu para karşılığında kullanıyorsak, birileri de Türkiye'de ki Arapları para karşılığında örgütleyebilir. Siz gelen bütün Arapları şamar oğlanı falan mı sanıyorsunuz? TSK dünya çapında söz sahibi olan güçlü bir ordudur fakat insanımızın en büyük hatası, kendi ırkından olmayanı fazla küçümsemek.

Son düzenleme:
Zaten veriliyor, sizin vatandaşlık verildiğinden haberiniz yok muydu hocam? Keşke öyle basitçe gitseler ama bu kadar kolay olacağını düşünmüyorum. Ayrıca ülke de 250-300 bin dolar konut alanlara, vatandaşlık hediye geliyor. Yani öyle ulaşılması imkânsız bir vatandaşlığımız yok artık. :)

3 milyon Suriyeli net kayıtlarda var, aslında bu oran 7 milyona çok yakın. Bu saydığım Suriyeli kısmı. Afgan, Irak vs gibi ülkelerden gelenleri de say. World War Z filmi değil hocam bu, milyonların oluşturacağı kaos ile ordudan başka kimse ilgilenemez ve ordu bile bastırması için yüklü kuvvet ve personel sayısı gerekli. Bu kaosun bastırılması da öyle öpücükle olmaz, silahlar konuşur, kan akar.

Biz nasıl ÖSO'yu para karşılığında kullanıyorsak, birileri de Türkiye'de ki Arapları para karşılığında örgütleyebilir. Siz gelen bütün Arapları şamar oğlanı falan mı sanıyorsunuz? TSK dünya çapında söz sahibi olan güçlü bir ordudur fakat insanımızın en büyük hatası, kendi ırkından olmayanı fazla küçümsemek.
Arap irkciligi Osmanli'dan beri olan bir sey, sonucunda da isyan edip dusmanlarla isbirligi yaptilar.

Diyelim ki suriyelilerin hepsini gönderdik. Sanayilerde fabrikalarda çalışanların çoğu Suriyeli. Zaten sigorta asgari ücret arama. Suriyeliler gittiği zaman çok büyük bir işçi açığı oluşacağını düşünüyorum. Suriyeliler gittiği zaman da sanayide çalışacak eleman yok diye haberler olacak. Göndermek bir yandan iyi bir yandan kötü. Biz kendimize yarar sağlayacak şekilde yasaları düzenlemeliyiz. Geçenlerde bir Suriyeli gördüm. 26 yaşında 9 çocuğu var ve her çocuk için para veriliyor. Bu çocuklar da sokakta millete huzur vermiyor. Bu gibi sorunlara çözüm bulunarak kullanabilmek mümkün.

Mülteci kaynaklılara verilen TC kimlik kartları iptal edilince bozuk para gibi dökülür hepsi. Devlet yapmasa bile halk bu konuda çok sorun yaratırsa devlet primden ödün vermemek için işlem yapar bile.

Hiçbir şey olmaz.. Disiplin, kaba kuvvet. Az biraz avuçlarını yağladılar, ilerde onları da yağladıkları avuçta boğacaklar.. Bu hep böyle olmuştur..

Hiçbir şey olmaz.. Disiplin, kaba kuvvet. Az biraz avuçlarını yağladılar, ilerde onları da yağladıkları avuçta boğacaklar.. Bu hep böyle olmuştur..
Tek temennim, tek amacı bu vatana hizmet etmek olan askerlerin, birilerinin siyasi çıkarları için attığı yanlış politika adımları yüzünden zarar görmemesi. Yoksa tüm Türk milleti adına bende tereyağından kıl çeker gibi bu işin kolay olmasını istiyorum fakat "içimden bir ses" o kadar kolay olmayacak diyor.

O dönemlerde iş gücü ihtiyacından dolayı alındı fakat yine de ipin ucu bırakılmadı. Hatta o dönemlerden kısa bir süre sonra Alman-Türk olayları fazlasıyla yaşanmaktaydı, cinayetler işleniyordu.

Ülkeye alınan Arap sayısı gösterilen verilerden daha fazla olduğunu hepimiz biliyoruzdur. Bunların hangisine vasfı, neci olduğu, daha önce birini öldürdü mü ya da psikolojik sorunlu mu diye soruldu ve sorgulandı? Ya bu sohbeti şöyle yüz yüze konuşuyor olsak daha detaylı konuşacağım ama burada rahat konuşamıyorum işte.

Olay ötekileştirmek değil, ülkeye menfaat sağlayacak doktorudur, mühendisidir eyvallah ama bunların birçoğu şu an Avrupa ülkelerinde yaşıyor. Esad'ın kemik kitlesi zaten hala Suriye'de yaşamakta. Geriye kalanlar kimler sizce? Yıllardır Afgan göçü mevcut ülkede ve Taliban hakimiyetinden sonra kurtarılan Taliban militanlarından sonra bir göç dalgası daha yaşanıyor. Bu gelenler kimler sizce? :)

Açıkçası günümüzde ki Arapların, Türkleştirip asimile edebileceğimizi sanmıyorum. 11 senedir hala bu konuda bir gelişme kaydedemedik, gelecekte de kaydedebileceğimizi sanmıyorum.

Baştan aşağıya farklı düşünüyoruz o zaman.

Tek temennim, tek amacı bu vatana hizmet etmek olan askerlerin, birilerinin siyasi çıkarları için attığı yanlış politika adımları yüzünden zarar görmemesi. Yoksa tüm Türk milleti adına bende tereyağından kıl çeker gibi bu işin kolay olmasını istiyorum fakat "içimden bir ses" o kadar kolay olmayacak diyor.
Hocam artık askerler bile siyaset yapıyor, normalde bir asker siyaset yapamaz.

Geri
Yukarı