Suriyeliler İstanbul'da denize atlama yarışması düzenledi!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1.PNG

2.PNG

3.PNG

Ne düşünüyorsunuz?

Bazı insanlar aşırı Suriye yancılığı yapıyor. Kendi ülkelerinin gün gün sömürüldüğünü görmüyorlar. Eskiden ben de böyleydim, kadınlar ve çocuklar gelsin diyordum ancak baktım 20 yaşında, eli yüzü düzgün elemanlar nargile tüttürüyor, o zaman desteklemeyi bıraktım. Baktım bu insanların benden daha fazla hakkı var, o zaman gıcık olmaya başladım. Baktım bu insanlar benim ülkemin kızına, evladına saygısızlık, namussuzluk ediyor, o zaman öfkelenmeye başladım. Baktım bunlar benim ülkemin insanlarını ötekileştiriyor. O zaman nefret etmeye başladım. Baktım savaş hiddetlenmiş, benim ülkemin askeri ölürken bunlar yan gelip yatıyor, o zaman tüm umudumu kestim.

Bunlar hep petrol için bence. Din kardeşliği felan bahane. Suriye'de kaliteli petrol çıkaran yerler var, hepsi onlara ulaşabilmek için. Bazen Esad gitsin, bunlar da gitsin diyorum ancak bazen düşünüp diyorum ki şutlayalım Esad'ı, bu sefer de biz onların zenginliklerini, ülkelerini sömürelim, tüm petrolü ülkeye getirip bunları orada bırakalım diye. Biraz karmaşık bir durum ama. Ne zaman bunu düşünsem vicdan azabı çekiyorum, sonra ülkeye verdikleri zararı hatırlayıp acaba vaziyeti alıyorum. Ne olsa bize zarar. Hiç bulaşmamalıydık bu işe.

Arkadaşım lütfen. Bu ülkeden defolup gidin! Uyuz oluyorum böylelerine. Ailem ile pazara gidiyoruz. Maske yok bir şey yok onlarda . Adam göçmen bir pazarcı. 1kg havuç alacağız. Adam bizi umursamıyor bile en sonunda kulağının yanında bağırdım anca umursadı. Babam ne güzel hayat ya. Para gelsin ev gelsin. Bedava hastane. Evde otur anca çocuk yap. Ne güzel hayatmış kanki.

Bazı insanlar aşırı Suriye yancılığı yapıyor. Kendi ülkelerinin gün gün sömürüldüğünü görmüyorlar. Eskiden ben de böyleydim, kadınlar ve çocuklar gelsin diyordum ancak baktım 20 yaşında, eli yüzü düzgün elemanlar nargile tüttürüyor, o zaman desteklemeyi bıraktım. Baktım bu insanların benden daha fazla hakkı var, o zaman gıcık olmaya başladım. Baktım bu insanlar benim ülkemin kızına, evladına saygısızlık, namussuzluk ediyor, o zaman öfkelenmeye başladım. Baktım bunlar benim ülkemin insanlarını ötekileştiriyor. O zaman nefret etmeye başladım. Baktım savaş hiddetlenmiş, benim ülkemin askeri ölürken bunlar yan gelip yatıyor, o zaman tüm umudumu kestim.

Bunlar hep petrol için bence. Din kardeşliği falan bahane. Suriye'de kaliteli petrol çıkaran yerler var, hepsi onlara ulaşabilmek için. Bazen esad gitsin, bunlar da gitsin diyorum ancak bazen düşünüp diyorum ki şutlayalım Esad'ı, bu sefer de biz onların zenginliklerini, ülkelerini sömürelim, tüm petrolü ülkeye getirip bunları orada bırakalım diye. Biraz karmaşık bir durum ama. Ne zaman bunu düşünsem vicdan azabı çekiyorum, sonra ülkeye verdikleri zararı hatırlayıp acaba vaziyeti alıyorum. Ne olsa bize zarar. Hiç bulaşmamalıydık bu işe.

Eğer bulaşmasaydık bu işe Suriye'nin kuzeyinde terör yerleşkeleri bulunurdu ayrıca haftada bir güneydoğuda bombalar patlardı. Ama Türkiye, ABD'ye çaktırmadan petrol çekebilirse güzel olur. En azından petrolle hakkımızı almış oluruz.

Eğer bulaşmasaydık bu işe Suriye'nin kuzeyinde terör yerleşkeleri bulunurdu ayrıca haftada bir güneydoğuda bombalar patlardı. Ama Türkiye, ABD'ye çaktırmadan petrol çekebilirse güzel olur. En azından petrolle hakkımızı almış oluruz.
İşte ABD'ye çaktırmama işi zor, zaten biz Suriye'yi temizlesek ABD ucundan bir dal alırım karşiim hali alır. Ama bilmiyorum belki zaten alıyorlardır kim bilir?

İşte ABD'ye çaktırmama işi zor, zaten biz Suriye'yi temizlesek ABD ucundan bir dal alırım karşiim hali alır. Ama bilmiyorum belki zaten alıyorlardır kim bilir?

ABD ve İsrail gibi devletlerin maddi anlamda kökünü kurutmanın tek yolu orta doğu'dan geçer yani İran ve suudi Amerika gibi (sahte müslüman) ülkeleri zora sokmak. ABD'ye petrol, para ve asker sağlamak dışında yaptıkları bir şey yok. O zaman ilk hedef onlar olmalı ki oradan petrol alabilelim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı