Suriyeliler Ülkelerine ne zaman döner?

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 45
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
P

pusat57

Ziyaretçi
Nereye baksam seyir etttiğim yerde bunları görüyorum ve çalıştığım yerde de iyicene çoğaldılar. Ben bunlar kadar dik kafalı geçimsizini görmedim. Başka Ülke'de mülteci olarak kalıyorlar ama sanki biz mülteciyiz. Daha 3-5 gün önce 5-6 kişi toplanmışlar bıraksak 16 yaşındaki çocuğu dövüceklerdi ya. İyicene sinir olmaya başladım bunlara. İyi yerleştiler Ülke'ye. Ne zaman dönerler savaş ne durumda bitsede dönerler mi acaba? :lanet:

Şantiyeye getiriyorlar dilsiz diye çalıştırmaya çalışıyorlar, tipten belli oluyor. Babamla birinin suratına kum attık, bir konuştu ki anlatamam. Adamlar her yerde, gına geldi artık. :D

O değilde ben gidicekler mi diye bakıyorum haberlerde kapılar açıldı yine geliyorlar diyo.

Hakaret olsun diye söylemiyorum ama kürtleri geçtiler. Bir adamın 16 çocuğu olur mu? Evet olur. Çünkü adam suriyeli. Çok arsızlar. Hiç edep, haya yok onlarda. Daha kendi dilleri bile yok. Düzgün bir ırk, ülke bile değiller zaten. Çöp gibi ortada kalmış, melez, kendini bilmez bir milletin sözde vatandaşları olmaktan öteye gidemeyecek sözde müslümanlar. Başka hiçbir şey değiller.

Gitmelerini umuyorum yoksa işimiz zor. Yeter artık biz mecbur muyuz her yerde rahatsız edilmeye.
Keşke belli bir yerde kalsalardı. Ne diye tüm ülkeye dağıttılar.

Biz 4 kardeşiz. X metrekarelik alana sığamıyoruz. Yani oturduğum evin alanını bilmiyorum. Oturduğum yere 4Y dersek, adamın 16 çocukla oturmak istediği yer 3Y. Nasıl sığacaksın? Biz sığarız. Winrar arşivi yapsan 16 çocuk sığmaz oraya. Ablam arapça okuduğu için kolay anlaşıyoruz tek artımız bu. Bu yüzden çevredeki tüm ev arayanlar bize geliyor. Bıktım hepsinden. Kürtleri kattığımda söyledim. Hakaret olsun diye söylemiyorum. Kadın senin, istediğin kadar çocuk yaparsın.

Ben en çok tüketilen sulara acıyorum. 3 milyonu geçmiş günde adam başı en az 2 litre su düşse 6 milyon litre su yapar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı