Suya düşen telefon açılış ekranında kalıyor

Hayalbaz7

Hectopat
İyi akşamlar, Lenovo K5 modeli telefon suya düştü. Kurulandıktan sonra normal şekilde kullanıldı 1 saat civarı sonra birden kapandı. Açılış tuşuna bastığım zaman Lenovo ekranı ve altında press the Power button long enough for the Phone to reboot yazısını görüyorum. Güç tuşu ile birlikte ses açma ve kapama tuşlarını ayrı ayrı ve beraber denedim hiçbir şekilde açılmıyor. Birkaç sanıye içinde kapanıp tekrar Lenovo ekranı geliyor. Ne yapmalıyım?

Pirincin içine koy sorun çözülmesse anakartta sorun olabilir o yüzden servise ver garantisi varsa yok herhangi bir tamirciye götür

Şu an pirincin içinde.

Şu an bootloop ekranına girebiliyorum telefonu şarta taktım pirincin içinde. Oradan bootloop seçince yine Lenovo ekranına atıyor.

Benim telefonum ufak bir su birikintisine düşmüştü. Ama ekranda birkaç hafta boyunca hep piksel vardı ortada sonra geçti inşallah hasar bırakmaz.

72 saat pirinçte veya silika jelli poşette tuttuktan sonra tekrar deneyin.

Bataryası çıkabiliyor mu?

Bootloop oluşmuş, eğer sıvı temasından olduysa çözümü yok gibi.
Evet bataryasını çıkardım. Sıvı temasından tabi ki
Telefonun ekranında "Telefonu yeniden başlatmak için yeterince güç tuşuna basılı tutun" diyor. Ses tuşlarıyla birlikte basılı tutun demiyor.
Hepsini denedim. İnternette ne gördüysem.

@Hayalbaz7 Sıvı teması yapmamıştır da darbe yapmıştır diye söyledim belki.

Tamam, 72 saat pirinçte kalsın. Eğer düşen sıvı su değilse ayrı bir pirinç alıp onun içine atın.

Ek olarak, yeniden başlatmak için kapatma tuşuna uzun süre basın diyor telefon. Denemiş miydin?

Geri
Yukarı