Çözüldü "Svchost" virüs mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doqixd07

Hectopat
Merhabalar, Windows 10 64 bit kullanıyorum. Görev yöneticisine bakarken başlagınçta svchost olduğunu gördüm. Dosya konumunu açında 16 Nisan 2021'de oluşturulmuş olduğu görülüyor. Virüs olmasından şüpheleniyorum, sizce nedir?
Svchost.exe.png
Svchost.exe 2.png

Yanlış bilgi
Dosya konumunu Kaspersky ile taratın.
İngilizceden çevrilmiştir: Svchost.exe, Windows NT işletim sistemleri ailesinde birden çok Windows hizmetini barındırabilen bir sistem işlemidir. Svchost, kaynak tüketimini azaltmak için bir dizi hizmetin bir süreci paylaşabildiği sözde paylaşılan hizmet süreçlerinin uygulanmasında çok önemlidir. Wikipedia (İngilizce) Virüs değilmiş.

Artı -9 Eksi
Yanlış bilgi
Hayır değildir. Windows sistem işlemidir.

Svchost.exe, Windows NT işletim sistemleri ailesinde birden çok Windows hizmetini barındırabilen bir sistem işlemidir. Svchost, kaynak tüketimini azaltmak için bir dizi hizmetin bir süreci paylaşabildiği sözde paylaşılan hizmet süreçlerinin uygulanmasında çok önemlidir.

Artı -6 Eksi
Yanlış bilgi
Artı -6 Eksi
Virüs değil zararlı bulaşmış. Doğrusu o konumda olmaz. Kısaca zararlı var sisteminde. İmzamdan KIS 2021 indirip sistemi tam tarama yapın.

Artı 11 Eksi
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı