Switch vs PS5 vs Series X vs laptop

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Merhabalar. 9000 TL kadar bir bütçem var seyehatlerimde kullanabileceğim bir cihaz almak istiyorum. 5800Z/3070 bir bilgisayarım olduğu için Xbox ve laptop evde kullanılamaz olacak. Fakat PS5 ve Switch özel oyunları için her zaman kullanabilirim fakat maalesef PS ve Switch oyunları çok pahalı Xbox ise Game Pass alıp çok düşük ücretlere oyun sahibi olabilirim. Sizce hangisini tercih etmeliyim? açıkçası hepsi cazip geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir şey almayabilirsin aslında. Piyasa normale dönünce PS5 Digital E. bakabilirsiniz. Zaten şu an seyahat mevzusu sıkıntı.

Merhabalar. 9000 TL kadar bir bütçem var seyehatlerimde kullanabileceğim bir cihaz almak istiyorum. 5800Z/3070 bir bilgisayarım olduğu için Xbox ve laptop evde kullanılamaz olacak. Fakat PS5 ve Switch özel oyunları için her zaman kullanabilirim fakat maalesef PS ve Switch oyunları çok pahalı Xbox ise Game Pass alıp çok düşük ücretlere oyun sahibi olabilirim. Sizce hangisini tercih etmeliyim? açıkçası hepsi cazip geliyor.
PS5 ya da Switch al bence. Series X olmaz çünkü PC ile oynarsın o oyunları. Laptop alırsan ucuz bir Laptop + Switch alabilirsin.

Hocam PS5 taşınabilir değil öncelikle onu belirteyim. Ben size kendi fikrimce PS5 almanızı tavsiye ederim ama ben kullandığım için diyorum kule gibi tasarım ne çantaya girer ne elde taşınır. Yok standı yok vidası da cabası :)
Böyle olunca zorlanmayacaksanız almanızı tavsiye ederim. Xbox Series X çok daha taşınabilir.
Xbox'a da gerek kalmıyor iyi bir PC'niz varmış.
Switch de uygun olabilir.

Hocam yolculuk içinse PS5 almak biraz zorlu olmaz mı? Hem büyük bir konsol hem ekrana bağlama falan. Swicht oyunları ise gereksiz pahalı olabiliyor. Seyahat için laptopta alabilirsiniz ya da Series X yerine Series S alırsanız taşımada kolaylık sağlar. Ya da gidip ucuza 3DS ya da PS Vita belki PSP falan bilede alabilirsiniz. Hem küçük olduğundan taşıması kolay ama şunu söyleyeyim Nintendo oyunları her zaman pahalıdır 3dste nasibini almış bundan. Grafik takıntınız yoksa bunlarada bakabilirsiniz.

Öncelikle gezdiğiniz yerlerde oynamak için Switch Lite modeline yönelin eğer yanına başka bir alet de alacaksanız. Benim önerim özellikle yolda çok zaman geçiren biriyseniz 1800-2000 liraya switch alıp kalanıyla Series X almak olur. Yani switchin performansı kendisine çıkan oyunlar için gayet yeterli zaten aletin özelliği otobüste metrobüste dahi AAA oyunlar oynayabilmeniz. Evet maalesef oyunlar çok pahalı ama ben şansıma güzel oyunlu bir hesapla almıştım. O şekil alışverişler kovalayabilirsiniz. Ya da takas sistemine girebilirsiniz o da bayağı aktif istanbulda

Yeni konular

Geri
Yukarı