SX8200 PRO M.2 SSD nasıldır?

Bütçe
450
Daha fazla  
Merhabalar, dün Amazon.com.tr üzerinden 380 liraya 256 GB SX8200PRo modeli olan M.2 SSD aldım. Bu SSD hakkında bilgisi olan var mı acaba? Pişman eder mi sizce, başka önerileriniz varsa önerilere açığım. Teşekkürler.

Merhabalar, dün Amazon.com.tr üzerinden 380 liraya 256 GB SX8200PRo modeli olan M.2 SSD aldım. Bu SSD hakkında bilgisi olan var mı acaba? Pişman eder mi sizce, başka önerileriniz varsa önerilere açığım. Teşekkürler.

Hocam o SSD'yi arkadaşım kullanıyor 2 yıldır hiçbir sorunla karşılaşmadı.

XPG SX8200 pro'yu ben de ana diskim olarak kullanıyorum 1 senedir. CrystalMark ile test ettiğimde vaat ettiği değerleri de verdiğini gördüm. Günlük kullanımda da gayet memnunum.

Güzel fiyata almışsınız hayırlı olsun. Ancak bildiğim kadarıyla sonradan kontrolcüsünden kısılmıştı. Aynı fiyata A2000 vardı onun kontrolcüsü daha iyiydi ama bu da üzecek bir model değil.
Ek olarak şunu da ekleyeyim bu hali ile A2000'den hala önde olması lazım.

Bilmiyorum ama tavsiye edildiğini görmedim. Bunu alabilirdin.

SX8200 PRO daha iyi A2000'den.

Güzel fiyata almışsınız. SX8200 PRO ile Adata'nın olayları var biraz. İlk başta SMI SM2262EN olan kontrolcü, SMI SM2262G ile değiştirildi. Sonra NAND yongalarında da değişiklik yapıldı. Bunların hepsi olumsuz değişiklikler. Bunun sonucunda SSD'nin okuma hızları biraz düşmüş. 2700-2800 MB/s veriyordu en son testlerde. Yine de, her türlü A2000'den daha iyi bir disk olduğunu söyleyebilirim.

SX8200 PRO daha iyi A2000'den.

Güzel fiyata almışsınız. SX8200 PRO ile Adata'nın olayları var biraz. İlk başta smı SM2262EN olan kontrolcü, smı SM2262g ile değiştirildi. Sonra NAND yongalarında da değişiklik yapıldı. Bunların hepsi olumsuz değişiklikler. Bunun sonucunda SSD'nin okuma hızları biraz düşmüş. 2700-2800 MB/s veriyordu en son testlerde. Yine de, her türlü A2000'den daha iyi bir disk olduğunu söyleyebilirim.

Açıkçası 250 GB 970 EVO Plus alacaktım fakat fiyat farkı fazla olunca bu modeli tercih ettim. İleride zaten harddiskleri çöpe atıp 1TB M.2 SSD alacağım o zaman daha üst düzey bir şey tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı