SYS fan kablosu takmadan fanlar çalışır mı?

Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Montajı yaparken anakartta sadece bir SYS fan girişi olduğunu gördüm. Aldığım kasa MAG 100M olduğu için 3 fanı var. Yani mantıken sadece birini takabiliyorum. Fan çoklayıcı vs. almadan olur mu? Veya çoklayıcı olmadan çalıştırabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Molex varsa güç kaynağına bağlarsınız. Yoksa kontrolcü gibi bir şey lazım.

Eğer PSU’dan gelen molex çıkışına bağlanabilirse olur. Fanımızda molex giriş var mı?
Molex çıkışı varsa gücünü direkt olarak güç kaynağından alabilir. Ama bu bağlantı eksikliğinin yanında bir kontrolcü ya da ara kablo yoksa çalıştıramazsınız.
Sanırım molex yok.

Kontrolcü olarak, kasanın arkasında RGB kontrolcü var. RGB girişleri orada bağlanıyor oradan da SATA kablosu ile güç alıyor.

Sanırım molex yok.

Kontrolcü olarak, kasanın arkasında RGB kontrolcü var. RGB girişleri orada bağlanıyor oradan da SATA kablosu ile güç alıyor.
Mevcut kontrolcü sadece ışık için destek verir. Siz bu fanları döndürmek için ekstra bağlantı yapmalısınız.

Mevcut kontrolcü sadece ışık için destek verir. Siz bu fanları döndürmek için ekstra bağlantı yapmalısınız.
Ama MSI'ın yaptığı saçmalık. Giriş seviyesi bir kasaya en azından çoklayıcı koysalarmış.

Bari molex olsaymış yahu.

Peki, ön fanların bağlantısını yapmadan sistemi açmayı denesem bir sıkıntı olur mu?

Ama MSI'ın yaptığı saçmalık. Giriş seviyesi bir kasaya en azından çoklayıcı koysalarmış.

Bari molex olsaymış yahu.

Peki, ön fanların bağlantısını yapmadan sistemi açmayı denesem bir sıkıntı olur mu?
Hava akışı olmayan bir kasa düşünebiliyor musunuz? 40-50 TL'ye çoklayıcı kablo, 100-130 TL'ye de kontrolcü bulabiliyorsunuz aslında. Hatta ben bile eski kablomu satışa çıkardım. 😅 Bence bu ürünlerden birini tedarik edip ona göre işlem yapın. Aksi durumda Cooler Master TD500 vari bir genişlik sunmadığı için ferah bir ortam sağlamaz.

Hava akışı olmayan bir kasa düşünebiliyor musunuz? 40-50 TL'ye çoklayıcı kablo, 100-130 TL'ye de kontrolcü bulabiliyorsunuz aslında. Hatta ben bile eski kablomu satışa çıkardım. 😅 Bence bu ürünlerden birini tedarik edip ona göre işlem yapın. Aksi durumda Cooler Master TD500 vari bir genişlik sunmadığı için ferah bir ortam sağlamaz.
Hocam test için demiştim. Yani kasa açılıyor mu diye.

Geri
Yukarı