System32 İçinde 64bit Dll Olması

Metin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bi sorun var. System32 içinde 64 bit dll olduğundan 32 bit oyunları açamıyorum. Çözüm olarak tek tek atmayı deniyorum ama system32 içinde 64bit dll isteyen oyunlar var bu sefer onlar hata veriyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Hocam söylediğim oyunlar eski oyunlar değil pes 2016 , paragon gibi oyunlar. Epic games launcher baslatamıyorum bu sorun yüzünden betayıda oynayamadım :(

Denemedim ama bu program işinizi görür diye düşünüyorum. System32 ve diğer Windows ile ilgili klasörlere DLL atmayı unutun. Zaten C++ runtime kurulumlarını ve DirectX kurulumunu yaptığınız zaman açamayacağınız pek oyun kalmıyor. Tek tek kurulum yapmak yerine bu programı deneyebilirsiniz. Visual Studio kurmak da kesin çözümlerden bir tanesi.

www.Sereby.org - Be Up2Date
All in One Runtimes Download - ComputerBase

Sistem dosyalarını değiştirdiğiniz için yükleme yapılmasına rağmen sorun düzelmiyor olabilir. Sizin bilgisayarınızın başına oturmadan bu tip sorunlar için kesin bilgiler vermek zor. Size tavsiyem aşağıdaki yöntemle dosyalarınız, programlarınız ve ayarları kaybolmadan herkese önerdiğim tekrar kurulum yöntemi sorununuzu çözebilir. Düzelmezse son çare temiz kurulum yapmayı deneyebilirsiniz. Sorun çözüldükten sonra size tavsiyem dll dosyalarını elle Windows klasörü içindeki klasörlere atmak yerine ilgili kurulumları yapmanız. Zaten size gösterdiğim program ile C++ redist, directx 9, Net Framework gibi kurulumları yaptıktan sonra oyunları açmak için başka dll dosyası atma ihtiyacı yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Bahsettiğim yöntem:

How To Reinstall Windows 10

Bu sitede detaylıca anlatılan, benim de aşağıda kısaca anlattığım yöntemi uygulayabilirsiniz.

Dosya yapısının bozulması gibi Windows kaynaklı bir sorunsa tekrar kurulum yaparak sorunu çözebilirsiniz. Tekrar kurulum yapınca dosyalarınız, programlarınız ve ayarları kaybolmaz. Tekrar kurulum yapmak için elinizde Windows 10 10586 iso dosyası mevcutsa içini sıkıştırma programı ile açıp setup.exe çalıştırıp otomatik olarak seçilen ayarları koruma seçeneği ile kurulum yapmanız. Iso dosyası elinizde mevcut değilse benzer şekilde Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile kurulum başlatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı