System32'deki azman.msc ve AxInstUI.exe nedir?

Börtü Böcük

Kilopat
System32'nin içinde bulunan azman.msc ve AxInstUI.exe nedir? Malwarebytes ve Kaspersky ile taradığımda temiz çıkıyor.

azman.PNG

Bu dosyalar sizde de var mı?
Şimdi evdeki diğer masaüstü bilgisayarın System32 klasörünü kontrol ettim. Orada da aynı dosyalar var.

Microsoft "azman.msc" (yetkilendirme yöneticisi), .NET uygulamaları için rol tabanlı bir erişim ve güvenlik çerçevesidir. Yöneticilere, uygulamaların bu ilkelere göre erişim kontrolleri yürütmesine izin veren yetkilendirme ve çalıştırma zamanları için ilkeleri yönetmeleri için bir yol sunar.

Kaynak: What is Microsoft AzMan (Microsoft Authorization Manager)? - Definition from WhatIs.com

AxInstUI.exe, Microsoft Corporation tarafından geliştirilmiş olan Windows 10 işletim sisteminin bir parçası olan yürütülebilir bir dosyadır. Yazılımın Windows sürümü: 10.0.10240.16384 genellikle yaklaşık 58880 Bayt boyutundadır, ancak sahip olduğunuz sürüm farklı olabilir.

Kaynak: What is AxInstUI.exe? Is it Safe or a Virus? How to remove or fix it

System32'nin içinde bulunan azman.msc ve AxInstUI.exe nedir? Malwarebytes ve Kaspersky ile taradığımda temiz çıkıyor.

Eki Görüntüle 973614

Şimdi evdeki diğer masaüstü bilgisayarın System32 klasörünü kontrol ettim. Orada da aynı dosyalar var.
Bende azman diye bir dosya var hocam ama ne olduğunu bilmiyorum bende

Eki Görüntüle 973614

Gargamel'in hayvanı.
Şaka şaka,
Bende de var. Normal sanırım.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı