SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası

İşletim sistemi
Windows 11
HD Tune 5.75 yazılımı ile diskine "error scan" testi "health" sekmesini paylaşın.

HD Sentinel Pro yazılımı ile "Genel Bakış" sekmesini ve SMART verilerinizi paylaşın.

"DISM" aracını uygulayabilirsiniz.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşın.
Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak | Technopat Sosyal

Windows güncelleştirmesi var ise yapabilirsiniz.

Ek olarak Windows Defender'ı devre dışı bırakınız.

HD Tune 5.75 yazılımı ile diskine "error scan" testi "health" sekmesini paylaşın.

HD Sentinel Pro yazılımı ile "Genel Bakış" sekmesini ve Smart verilerinizi paylaşın.

"DISM" aracını uygulayabilirsiniz.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşın.
Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak | Technopat Sosyal

Windows güncelleştirmesi var ise yapabilirsiniz.

Ek olarak Windows Defender'ı devre dışı bırakınız.

Hocam her şeyi yaptım şu an "DISM" diye dediğiniz şeyi yapıyorum onun ekran görüntüsünü atayım mı?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    46 KB · Görüntüleme: 17
  • 2.png
    2.png
    55,6 KB · Görüntüleme: 23
  • 3.png
    3.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 22
  • 4.png
    4.png
    26,4 KB · Görüntüleme: 26
Test sonuçlarında şu an gözüme çarpan Interface CRC hatası oldu. Bu hata genelde disk kablosu ile alakalıdır. Yani diskin SATA kablosunu değiştirmenizi öneririm. 3 defa Interface CRC hatası olmuş.

Recep Baltaş'ın bu konu hakkında bir açıklaması var, isterseniz okuyabilirsiniz.

Test sonuçlarında şu an gözüme çarpan Interface CRC hatası oldu. Bu hata genelde disk kablosu ile alakalıdır. Yani diskin SATA kablosunu değiştirmenizi öneririm. 3 defa Interface CRC hatası olmuş.

Recep Baltaş'ın bu konu hakkında bir açıklaması var, isterseniz okuyabilirsiniz.

Hocam kablolar derken çıkarıp takmak işe yarar mı? Yoksa bir kablonun yenisi ile mi değişmesi lazım? Sorun SSD'de değil değil mi?

Hocam kablolar derken çıkarıp takmak işe yarar mı?
En başta bunu deneyin, bunu denedikten sonra tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız. Ben ise minidump dosyasını inceler ve sorunu bulmaya çalışır, sonucunda ise size sorunu anlatmaya çalışırım.

En son çare SATA kablosunu değiştirirsiniz. Sorun SSD değil gibi gözüküyor ama belli olmaz SSD'de de olabilir.

En başta bunu deneyin, bunu denedikten sonra tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız. Ben ise minidump dosyasını inceler ve sorunu bulmaya çalışır, sonucunda ise size sorunu anlatmaya çalışırım.

En son çare SATA kablosunu değiştirirsiniz. Sorun SSD değil gibi gözüküyor ama belli olmaz SSD'de de olabilir.

Deneyeceğim olan bitenden haberdar etmek dileğiyle görüşürüz.

Geri
Yukarı