SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION Mavi Ekran Hatası - Windows 8.1

alti45

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,bilgisayarımda Windows 8.1 SL 64 bit yüklü. Genellikle oyun oynarken mavi ekran hataları alıyorum. 3 gün önce IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası almıştım sürücülerimi güncellememe rağmen bugün SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası aldım. Nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Minidump dosyam : Yandex.Disk

Not : Teknik konulardan çok anlamadığım için kısaltmalı yazmaz tane tane anlatırsanız daha kolay anlayıp uygulayabilirim.. Anlayışınız için teşekkür ederim..

Get System İnfo Raporu Zip : Yandex.Disk
Get System İnfo Raporu Link : Yandex.Disk
Herdprotect TXT Raporu ANSI ve UTF-8 Kodlu : Yandex.Disk

Son düzenleme:
Tüm Iobit ürünlerini (System Care, Iobit Uninstaller, Browser ...) kaldırın. Zaten indirdiğiniz cracki de backdoorlu.

Eset'i de Tüm Antivirusleri Kaldırma Aracı | Technopat Sosyal Eset kaldırma aracı ile kaldırın. Yerine daha güvenilir yazılımlar kurun. Crackli kullanacaksanız hiç kurmayın. 360 Total Security | PC için Ücretsiz Antivirüs Yazılımını İndirin kurup BitDefender ve Avira motorlarını aktifleştirip güncelleyin. Bu işlemlerden sonra sistemi tam tarama yapıp buldukları zararlıları silin.

Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi | Technopat Sosyal bu konudaki adımları da uygulamanızı öneririm. İçerisinde temel Windows onarımına kadar adımlar var. Bunları yapın ve sistemi bir süre kullanın. Tekrardan mavi ekran hatası alırsanız minidumpu ekleyin. Oyun oynarken ısı değerlerini de kontrol edin.

Temel sistem bakım optimizasyonunda yazan programı indirip kayıt defterimi sildim. Ancak bilgisayarımı resetledikten sonra açılmadı... Formatlamamam lazım kız kardeşimin bir çok fotoğrafı var içinde nasıl kurtarabilirim yardım eder misiniz..
varwwwclientsclient1web2tmpphpNsS32C.jpg
varwwwclientsclient1web2tmpphpZaoMUa.jpg
varwwwclientsclient1web2tmpphpNsS32C.jpg

Denememe rağmen her hangi bir şekilde masaüstüne ulaşamıyorum. Win 8.1 kurulum cdsini taktım ama ekrana bir şey gelmedi.

Son düzenleme:
Wise Care'ın portable sürümünü kastediyorsan o kayıtdefterini silmez, gereksiz girdileri temizler sadece. Resimdeki yazıları göremedim.

Windows onarımı yapabilirsin. Windows kurulum diskini takıp onarım veya yeni bir Windows kurulumu yapabilirsin. Harddiski biçimlendirmediğin sürece dosyaların korunur.

Cd'yi taktığımda herhangi bir ekran gelmiyor Windows'u kuramıyorum. Bios'u açabiliyorum bir tek ama sonrasında nasıl kuracağımı bilmiyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Cd'yi taktığımda herhangi bir ekran gelmiyor Windows'u kuramıyorum. Bios'u açabiliyorum bir tek ama sonrasında nasıl kuracağımı bilmiyorum..
Sosyalde her işletimin neredeyse anlatımı mevcut inceleyip uygulayın.

Windows'u yeniden kurabildim, her şey sıfırlandı. Güncellemerimi yapıyorum şu an. Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum, yeniden hata alırsam paylaşacağım. Son bir sorum daha olacak yalnız, eski dosyalarımı nasıl ve ne ile kurtarabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı