Çözüldü SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ert611

Femtopat
Daha fazla  
Anlamsız bir şekilde 3-4 gün öncesine kadar hiç sorun yokken bir anda mavi ekran hatası ile karşılaştım 5-6 kez Memtest yaptım herhangi bir sorun çıkmadı. Yardımcı olabilecek var mı?

Dump

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sıfırlama menüsü üzerinden sıfırlama yapmayı pek önermiyorum, dediklerimi yapın ama eğer zaten temiz kurulum yapma niyetiniz varsa öyle yapın.

Bu arada düzenli alacağınız bir hata olduğunu düşünmüyorum bunun. Hata alırsanız yeni dökümleri paylaşırsınız olmadı format niyetiniz varsa öyle yaparsınız.
HD Tune Pro ile Quick Scan kapalı şekilde Error Scan yap ve sonucu paylaş, HD Sentinel ve CrystalDiskInfo programlarını kur ve ekran görüntülerini paylaş.

C:\Windows\Prefetch klasörünün içlerini temizle.

Bağlantılardaki raporları paylaş.

Bunlara ek olarak: CMD'yi yönetici olarak başlat: chkdsk /f /r ve SFC /scannow komutlarını gir. Varsa Windows Update güncellemelerini yap.

Ayrıca: Kullandığın PSU nedir? Windows orijinal mi?

Dosyalar

HD Tune uzun sürecek onuda sonra eklerim.

Windows yeni kurdum kurum anlaşmalı PSU 700Watt.

Dosyalarda bir hata yok " Windows resource protection did not find any integrity violations." Yazdı.

Linki başka yere yükle, hizmet şartlarını ihlal etmişsin.

Daemon Tools kaldırın. Daha önce kurup kaldırdıysanız belirtin ona göre kalıntıları sildirelim. Aşağıdakini uygulayın. Windows korsan mı yoksa deneme sürümü mü? İkisinden birisi değilse de belirtin.

Sisteminizde iyi bir güvenlik yazılımı kurun, KIS 2021 olabilir. Tam tarama yaptırın.

Daemon Tools kaldırın. Daha önce kurup kaldırdıysanız belirtin ona göre kalıntıları sildirelim. Aşağıdakini uygulayın. Windows korsan mı yoksa deneme sürümü mü? İkisinden birisi değilse de belirtin.

Sisteminizde iyi bir güvenlik yazılımı kurun, KIS 2021 olabilir. Tam tarama yaptırın.

Tümden sıfırladım BIOS dahil gerekli güncellemeleri yaptım. DEP kapattım, sorunun ne oldugu halen daha anlamadım ama 😂 2 gün öncesine kadar gayet süper çalışıyordu

Sıfırlama menüsü üzerinden sıfırlama yapmayı pek önermiyorum, dediklerimi yapın ama eğer zaten temiz kurulum yapma niyetiniz varsa öyle yapın.

Bu arada düzenli alacağınız bir hata olduğunu düşünmüyorum bunun. Hata alırsanız yeni dökümleri paylaşırsınız olmadı format niyetiniz varsa öyle yaparsınız.

Çözüm

Sıfırlama yapmadım direk format attım yeni bbir SSD taktım sorun umarım sürekli bir sorun olmaz şu anlık bir hata vermedi yardımınız için teşekkür ederim.

Keşke Technopat'a önceden üye olsaydım gül gibi bilgisayarım gitti bu hatadan kimse çözemiyor (zaten yaşadığım yer küçük ) bizde aynı fiyata benimkini satıp yenisini aldık işlemcim i7 idi önceden modeli hatırlamıyorum artık i5 9400 hepsi bu hatadan keşke önceden siteye kayıt olsaydım :(

Yeni konular

Geri
Yukarı