Çözüldü SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mirvcc

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Bilgisayarım bir süredir sürekli "SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED" hatası ile çöküyor ve diğer bu hatayı alanların aksine bilgisayarı kullanmaya devam edemiyorum. Bu hata 2 yıl sorunsuz çalışsan bilgisayarımda ilk olarak korsan Black Mesa indirdiğimde kurulumun ortasında aldım. Korsan olduğundan dolayı oldu diye düşünüp formattan sonra satın aldım ve yine aynısı oldu. Sonra ise bilgisayarı kapattığımda, güncelleştir ve yeniden başlat yaptığımda her seferinde aynı hata ile çöktü. Formattan sonra sadece NVIDIA'nın kendi sitesinden ekran kartı driverimi indiriyorum çünkü formattan sonra gördüğüm kadarıyla tüm driverlar hazır inmiş oluyor. En son dün HDD değiştirdim bu sabah formattan sonra driverı da kurup bi kaç kez kapatıp açtım sorunsuz açıldı. Sonra Steam'den Rainbow Six Siege indirdim sonra da eski HDD den kalan bir kaç dosyamı attım (FL Studio packleri) ve sonra crack plugini yükledim her zamanki siteden ve bilgisayarı kapattım ve yine aynı hata. Bu kez kurtarma seçeneklerim çalıştı geri yükleme ile kurtardım Rainbow Six Siege steam yüklü olarak görmese de yüklü (umarım oyundan dolayı olmuyordur bu) Bu hatanın normalde driverlar ile ilgili bir sorundan dolayı olduğunu bildiğimden bu kez DDU ile driverları kaldırdım, CCleaner ile kayıt defter sildim. Aygıt yöneticisinde bir kaç bilinmeyen driver görünüyor şuan bunları en doğru nereden indirebilirim ve tüm driverları kaldırmış mıyım yardımcı olur musunuz?

Donanın kimlikleri:
PCI\VEN_10DE&DEV_1140&SUBSYS_C652144D&REV_A1

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_8086&DEV_2806&SUBSYS_80860101&REV_1000

ACPI\VEN_SAM&DEV_0714

PCI\VEN_8086&DEV_1E3A&SUBSYS_C652144D&REV_04

PCI\VEN_8086&DEV_0166&SUBSYS_C652144D&REV_09

GT620M driverini zaten kendi sitesinden rahatça yüklüyorum diğerlerini de araştırıp indirmeye çalıştım fakat hiçbirini kurmadım. Öncelikle Rainbow 6 Siege mi neden oluyor diye deneyeceğim. Sorun çıkmazsa beni yönlendirin lütfen bu sabah temiz format attım eski HDD den aldığım dosyaları da sildim şuan sadece Rainbow yüklü ve steamin kendi yüklediği redistributables'lar. Dediğim gibi bu hatayla ilk tanışmam Black Mesa kurulum esnasında oldu. Ne kadar araştırsam da herkes bu mavi ekranı driver sorunlarına yoruyor ve mavi ekrandan sonra da kullanabiliyorlar bilgisayarı. Bende onarım vs işe yaramıyor. 2 yıl tertemiz sorunsuz çalışıyordu tonlarca nerden geldiği belli olmayan dosyalarla ve crackli pluginlerimle. Black Mesa crackte de orijinalinde de kurulumda çökertti bilgisayarımı sonraki çökmelerde Black Mesa ile alakam bile olmamıştı hiç. Bilgisayarı kapatmaya korkuyorum artık. Gerekirse masaüstü de paylaşırım yardımcı olabilecek birileri var mı?

Sistemim

Samsung NP300E5C-204TR model laptop

I5-3210M
HD4000
GT620M
6GB RAM

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    36,6 KB · Görüntüleme: 35
  • 2.png
    2.png
    38,5 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sana nasıl güncelleyeceğin rehberini paylaştım zaten. Dikkatlice izleyin ve adım adım uygulayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geforce Experince kullanmayın o zaman. Normal kendi elinizle yani NVIDIA sitesinden indirirsiniz.
SPD kısmına gelin ve orada slot# yazısı var oradan 1-2 varsa paylaşın.

Aynı değil ise mavi ekran alma şansın var onu belirteyim. Eğer almazsan gerçekten çok şanslısın. :D
İlk baş aynı marka olmadıklarından çalışmaz diye düşünüp ramleri komple değiştirdim bende 4+2 onda 4+4 vardı. Bende bir sorun çıkmamıştı ama onda İşlemci=yok ram=yok diyodu ona da dxdiag ile baktım 6gb ram gözüküyordu fakat bilgisayarda inanılmaz bi donma vardı ben de sadece benim 2 ile onun 4 ü değiştirdim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210120_181823.jpg
    IMG_20210120_181823.jpg
    65,1 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20210120_181829.jpg
    IMG_20210120_181829.jpg
    67,6 KB · Görüntüleme: 22
Çok şanslısın. Neyse mavi ekran alırsan bana belirt ve hata kodunu belirtirsen sevinirim.

RAM modelleri farklı olduğundan dolayı mavi ekran alma olasılığın var bunu tekrar belirtiyim.

Çok şanslısın. Neyse mavi ekran alırsan bana belirt ve hata kodunu belirtirsen sevinirim.

RAM modelleri farklı olduğundan dolayı mavi ekran alma olasılığın var bunu tekrar belirtiyim.
Taktığım RAM'in Voltu da düşük. Sizce kendi 4+2 RAM'i daha mı avantajlı yoksa bu şekilde 8'e yükseltmem daha mı iyi performans verir?

RAM çipleri aynı olursa tabii risk daha az olur. Ama şu an sorun yaratmıyorsa değiştirmeye gerek yok gibi.

Fazla RAM daha iyidir.
Teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Sayenizde sanırım kurtuldum bu iğrenç beladan. Her formattan sonra ilk iş olarak Rainbow6 yüklüyordum bi sorun çıkmıyordu fakat DDU ile driverleri kaldırıp sadece intel ve nvidia yükledikten sonra oyun açılırken yetersiz sistem driver güncelleyin tarzı bir uyarı çıkıyor. Diğet driverleri de elle indiricem korka korka.
Dün yine çöktü ve sistem görüntüsünü de görmediği için kurtaramadım. 8.1 geçtim şimdi bakalım ne olacak.
Teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Sayenizde sanırım kurtuldum bu iğrenç beladan. Her formattan sonra ilk iş olarak Rainbow6 yüklüyordum bi sorun çıkmıyordu fakat DDU ile driverleri kaldırıp sadece intel ve nvidia yükledikten sonra oyun açılırken yetersiz sistem driver güncelleyin tarzı bir uyarı çıkıyor. Diğet driverleri de elle indiricem korka korka.
Dün yine çöktü ve sistem görüntüsünü de görmediği için kurtaramadım. 8.1 geçtim şimdi bakalım ne olacak.
.
Hiç anlamıyorum Technopat'ın sisteminden :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı