T.C. CB Erdoğan'ın yazmış olduğu 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' kitap 6 Eylül'de satışa sunulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaleme almış olduğu 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' isimli kitabı 6 Eylül'de (Yarın) satışa sunulacak. Kitapta dünya genelindeki sorunlar ele alınıyor, çözüm yolları bahsediliyor. CB Erdoğan, çözüm önerisinin "Dünya beşten büyüktür" ifadesinde kendini bulan, BM Güvenlik Konseyi'nin yapısının değiştirilmesini merkeze alan bir perspektifin hakim kılınmasıdır, kelimelerini kullanıyor.

Kitabın fiyatı 40 TL olacak, internetten sipariş edenler için ise kitabın fiyatı 32 TL olacak. CB Erdoğan'ın kitabı yarın okurseverlerle buluşacak. Kitabın ön kapağında ise CB Erdoğan'ın portre fotoğrafı dikkatimizi çekiyor. Kitabın arka kapağında ise "Dünya Beş Ülkeden Büyüktür" lafı dikkatimizi çekiyor. Kitabın arka kapağında sadece beş ülkenin, bütün dünyanın kaderini olumlu ya da olumsuz etkileyecek kararlar vermesinin etik ve doğru olmadığını, adil ve daha sürdürülebilir bir hayat için çok yönlü ve çok kutuplu bir BM'ye ihtiyaç olduğunu, kitabın arka kapağında Erdoğan yazısıyla belirtmiş.

1630828873023.png

Aslında kitap içeriği fena değil gibi gözüküyor, bir ara alıp okurum. Sizin düşünceleriniz nedir? Kitabın fiyatı biraz pahalı gibime geldi, uzun süredir aslında kitap almıyorum. Kitaplardaki fiyat nedir, o yüzden bilemiyorum da 32 TL çok. 25 TL gibi bir fiyat belirlenebilirdi bence. Kaynak.

2021 yılında artık şu kitapları PDF, EPUB formatında ya da Play Store Book, Apple Book veya Amazon Kindle üzerinden satışa sunmaları daha iyi olmaz mı? Sadece Erdoğan´ın kitabı için söylemiyorum ancak kendisi cumhurbaşkanı olduğu için böyle bir adım atsaydı en azından başkalarına da olumlu bir yol göstermiş olurdu. Basılı kitapların doğaya zarar vermekten başka bir özellikleri yok.

2021 yılında artık şu kitapları PDF, EPUB formatında ya da Play Store Book, Apple Book veya Amazon Kindle üzerinden satışa sunmaları daha iyi olmaz mı? Sadece Erdoğan´ın kitabı için söylemiyorum ancak kendisi cumhurbaşkanı olduğu için böyle bir adım atsaydı en azından başkalarına da olumlu bir yol göstermiş olurdu. Basılı kitapların doğaya zarar vermekten başka bir özellikleri yok.
Fiziksel olarak kitap okumanın tadı bir başkadır. Sayfaların kokusu bile farklı hissettirir. Her zaman yanımızda PC bulunmayabilir veya küçücük telefon ekranı yeterli gelmeyebilir. Ve hatta telefonu olmayan küçük kardeşlerimiz de olabilir. Kitap okuma alışkanlıklarını bilgisayar veya telefonlar üzerinden kazanmamaları gerek. Bu yüzden daha iyi olmaz. Güzel alışkanlıkları teknolojiye kurban etmemek gerek. İnsanlar kağıt kalem kullanmayı unutacak yakında.

Teknolojiye güven olmaz. Bir gün her şey kaybolur gider. Örnek olarak yakında güneş patlaması bekleniyor ve internet günler veya aylarca olmayacak deniyor. Fakat fiziksel olan yazılar ve kitaplar geriye bizimle kalacak. Buna mesaj veren güzel filmler de var.

Kitaplara veya defterlere gelene kadar doğaya zarar veren birçok faktör var. Sadece kitapları sanallaştırıp doğa kurtulacaksa, o zaman olur. Ama bu mümkün değil. Ayrıca sayfalarını dokunarak, hissederek çevirdiğin kitapların yerini, sadece mouse ile tıklayarak geçtiğin sanal sayfalar nasıl tutabilir ki? :)

O kitap anca sobaya atılır. Ya da menemen yumurta yaptığımda nihale olarak kullanılır hepsi bu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı