T4400 laptopa yükseltme önerisi

Bütçe
1000

Umutkurtcuuu

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Eski bir bilgisayarım var yaklaşık 11 yıllık. Kardeşime lazım olduğundan internette rahatça gezilsin, rahatça film izlenmesi, Office programlarının rahat açılması amaçlı parça değişimi yapmak istiyorum. Özellikleri şöyle:
İşlemci: Intel Pentium T4400.
RAM: 2 GB DDR2 667 MHz bellek.
Ekran kartı: Hatırlamıyorum 256MB bir şeydi.
HDD: 250GB Samsung HM251hı 5400RPM 8 MB cache (bozuk, PC her açılırken hata veriyor HDD gidici diye, PC bazen açılmadığı da oluyor)

Öncelikle bütçem çok kısıtlı. Bu paraya bulamazsın, para biriktir 0 al demeyin. Bütçem 1000 TL. Ben kafamda düşündüklerimi söyleyeyim. Parçaları kadıköyden bulabileceğimi düşünüyorum. Siz nereyi tavsiye edersiniz İstanbul içinde? Ben düşüncelerimi yazayım, siz de ona göre yorumlarsınız.
-HDD olmazsa hiçbir şey olmaz. Öncelikle ya 0 ya da 2.el ama sağlığı yüksek olan bir HDD: Ortalama 300 TL.
-Klavye: Klavyesini temizleyeceğim diye sökmüştüm, aslında klavyeyi mahvetmişim: 100 TL.
-RAM: Eğer DDR2 667 MHz bulabilirsem 2 GB daha eklerim yuva var: 50-100 TL.
-SSD düşüncesi: Eğer para çok kalırsa HDD yerine 250gblıktan da olsa bir SSD alayım da hızlı açılsın, işlem yapsın PC. Zaten çok depolamaya gerek yok: 400 TL.
-Batarya: Evet. Bilgisayar fişe takılmadan çalışmıyor. Sorun bataryada diye biliyorum. Batarya alacağım çünkü fişe takılı kullanılmasın sürekli: 100 TL.

Siz ne dersiniz? Bu laptop nasıl adam olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Batarya-ram-klavye-ssd. Not: ram'ı alırken dikkat edin ve ssd sonra çare olsun. Not2:leptobun anakartını internet üzerinden aratın ve maks kaç gb destekliyor onu öğrenin.

Dosya Ekleri

• IMG-20201019-WA0108.jpg
    IMG-20201019-WA0108.jpg
    66,4 KB · Görüntüleme: 36

Geri
Yukarı