T4400 sisteme oyun önerisi

Muhammed avim

Hectopat
Daha fazla  
-Mobil Intel(r) 4 series Express chipset family oyun önerisi.
-4GB RAM.
-Pentium(r) dual-core CPU T4400 @ 2.20GHz 2.20 GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır benim laptopun aynısı. Zula kasar CS:GO kasar Valorant acı çeker. Ben Minecraft oynuyorum cubecraft lobide kasıyor ama oyun içinde fazla donma yaşamıyorum yani laptopun lobilerin hepsinde kasar ama oyun içi sorun yaşatmaz. Sana da tavsiyem Minecraft ama almak istemiyorsan pek bir şey öneremem.

Tamamdır benim laptopun aynısı. Zula kasar CS:GO kasar Valorant acı çeker. Ben Minecraft oynuyorum cubecraft lobide kasıyor ama oyun içinde fazla donma yaşamıyorum yani laptopun lobilerin hepsinde kasar ama oyun içi sorun yaşatmaz. Sana da tavsiyem Minecraft ama almak istemiyorsan pek bir şey öneremem.

Hocam bende de aynı sistem var Minecraft 1.8.8 OptiFine var ama 30 FPS alıyorum maximum emin misiniz?

Hocam bende de aynı sistem var Minecraft 1.8.8 OptiFine var ama 30 FPS alıyorum maximum emin misiniz?
Eminim hocam bende akıcı hangi ayarlarda oynuyorsunuz? Ben 6chunk, görüş açısı 90 ve sarsılma kapalı şekilde oynuyorum genelde en az 35 olmuştur o da laptop sıcakken ve herkes toplanmışken oluyor. İsterseniz texture pack kurabilirsiniz bende kurdum ve 50FPS'den 60FPS'ye geçtim.

Eminim hocam bende akıcı hangi ayarlarda oynuyorsunuz? Ben 6chunk, görüş açısı 90 ve sarsılma kapalı şekilde oynuyorum genelde en az 35 olmuştur o da laptop sıcakken ve herkes toplanmışken oluyor. İsterseniz texture pack kurabilirsiniz bende kurdum ve 50FPS'den 60FPS'ye geçtim.

Hocam benim laptop Samsung RV508 en düşük 2 chunk 30 FPS veriyor acaba ben mi yanlış ayar yaptım.

-Mobil Intel(r) 4 series Express chipset family oyun önerisi.
-4GB RAM.
-Pentium(r) dual-core CPU T4400 @ 2.20GHz 2.20 GHz.

Muhtemelen anakartınız GL 40 chipsete sahip.

İşlemciyi T9300 veya T9500 gibi güçlü bir işlemciye yükseltebilirsiniz. RAM belleği 8 GB'a yükseltebilirsiniz, SSD yoksa ucuz bir Adata SU650 veya SU630 SSD alabilirsiniz veya paraya az bir şey daha kıyıp kingston, sandisk alabilirsiniz.

Ancak yükseltme yapmadan önce çipset versiyonunu inceleyin derim. Bios sürümü güncel ise 8 GB'a kadar destekleme ihtimali mevcut. Çoğu yerde bu çipset için 4 GB RAM densede ben 8GB RAM'e kadar yükseltmeyi başardım.

Fakat birde şu var anakartınızın çipseti Core 2 Duo Extreme x9000'i desteklese bile anakartınızda muhtemelen FSB kilidi olacağından ve işlemci yüksek GHZ değerlerine çıktıkça anakarta overclock basmaya zorlayacağından mavi ekran yeme ihtimaliniz oldukça fazla.

Eski cihazımda T4500'den T9300'e yükseltme yaptıktan sonra makine %100 güçle işlemciyi çalıştıramıyor %96 güçle çalıştırabiliyor.

Ancak bunlar sistemde daha fazla performans isteyen bir oyunu açmanızda yardımcı olmaz çünkü ekran kartınız intelin eski nesil yerleşik olan çöp bir ekran kartı benim eski Samsung RV510'da olan ekran kartı.

8 GB çift kanal RAM, T9300 Core 2 duo ve SU650 SSD modernizasyonu ile hala kullanılabilir hale getirdim fakat oyunlarda performans artışı beklemeyin.

Command & Conquer Tiberium wars oynayabilirsin low ayarlarda, Command & Conquer Generals Zero Hour'u açar, Red Alert 3'ü açmazda 2 ve 1'i açar.

Need for speed Carbon ve Most Wanted'ı açar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı