T7 v22.1 için 66-70 derece ve 48.8mh mining değerleri iyi mi?

serdar7

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar T7 v22.1 latopum ile 66-70 derece arası ve %72 fan hızıyla mining yapıyorum (48.8mh). Bu değerler iyi mi yoksa fazla mı? Hangisini düşürmem daha mantıklı veya underclock yapmalı mıyım? 7/24 çalıştırdığımı farz edersek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar T7 v22.1 latopum ile 66-70 derece arası ve %72 fan hızıyla mining yapıyorum (48.8mh). Bu değerler iyi mi yoksa fazla mı? Hangisini düşürmem daha mantıklı veya underclock yapmalı mıyım? 7/24 çalıştırdığımı farz edersek.

VRAM sıcaklıınız gözüküyor mu?

Orda gördüğünüz sıcaklık çok yüksek ihtimal GPU çekirdek sıcaklığı. GPU belleklerinin sıcaklıklarını analiz etmeniz lazım. Çoğu kullanıcı o değerlere bakıp sisteminin çok serin çalıştığını sanıyor ancak bellekler çok daha fazla ısınıyor. Bu konuya dikkat etmenizde fayda var.

Öncelikle cihazın altına mutlaka kaliteli markalı soğutucu blok almalısın , ardından kart ayarlarıyla önerilen,tavsiye edilen şekilde oyna power limitii düşür ve kartın serin çalışmasını sağla.

Orda gördüğünüz sıcaklık çok yüksek ihtimal GPU çekirdek sıcaklığı. GPU belleklerinin sıcaklıklarını analiz etmeniz lazım. Çoğu kullanıcı o değerlere bakıp sisteminin çok serin çalıştığını sanıyor ancak bellekler çok daha fazla ısınıyor. Bu konuya dikkat etmenizde fayda var.
66 derece gpu cekirdek sicakligi 70 derece bellek sicakligi
Öncelikle cihazın altına mutlaka kaliteli markalı soğutucu blok almalısın , ardından kart ayarlarıyla önerilen,tavsiye edilen şekilde oyna power limitii düşür ve kartın serin çalışmasını sağla.
Rampage tornado var altında değerler bunlar asagi cekmeli miyim?
VRAM sıcaklıınız gözüküyor mu?
Evet 70 derece

66 derece gpu cekirdek sicakligi 70 derece bellek sicakligi

Rampage tornado var altında değerler bunlar asagi cekmeli miyim?

Evet 70 derece
VRAM sıcaklığınız 70 derece olamaz, imkansız. Kolum kalınlığındaki soğutma bloklarına sahip kartlarda bile 70 derece zor görülüyor. AIDA64'ten veya GPU-Z'den GPU Memory Temperature kısmının SS'ini atar mısınız?

72 watta cektim biraz underclock yaparak 40mh %43 fan hot spot 64 derece.
İdeal midir?
VRAM sıcaklığınız 70 derece olamaz, imkansız. Kolum kalınlığındaki soğutma bloklarına sahip kartlarda bile 70 derece zor görülüyor. AIDA64'ten veya GPU-Z'den GPU Memory Temperature kısmının SS'ini atar mısınız?
Hot spota bakiyorum gpu-z den vram sicakligi yok ama hot spot orayi kastediyor herhalde
Şu an değerler bunlar 73 watt guc ile. Aksam ekran donunca biraz core clocku arttirdim memory clocku da azalttim. -555 e + 1500dü o yüzden.

Dosya Ekleri

• IMG_20210511_074314.jpg
    IMG_20210511_074314.jpg
    82,4 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20210511_074327.jpg
    IMG_20210511_074327.jpg
    92,5 KB · Görüntüleme: 23
Merhaba bende v22.1 cihaz satın aldım, mining şuan kaç mh veriyor ve ayarlarınızı nasıl yaptınız kaç derecelerde çalışıyor ?

Yeni konular

Geri
Yukarı