Taahhüt bitimi sonucunda TurkNet'e geçmek istiyorum fakat port yok

Pigasor

Hectopat
Süper Moderatör
Yer
Esenyurt/İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dizüstü: AMD Ryzen 7 7840HS-RTX4050-2x8 5600 MHz 16 GB RAM-SK Hynix 1 TB SSD 7/3 GB
Masaüstü: AMD Ryzen 3 3200G-Gigabyte A320M-S2H-GeIL 2x8 3200 MHz RAM-GeIL 256 GB SSD 550/490 MB
Merhaba arkadaşlar. Türk Telekom ile sürmekte olan yaklaşık iki senelik taahhütümüz bu haziran ayında son bulacak. Ocak ayından beri bundan dolayı ISS araştırması yapıyordum. Üç ay öncesine kadar 70 Mbps'e kadar VDSL hızlar alabiliyordum fakat üç aydır hiçbir port kalmadığı gözüküyor. Şu anki TT portumla beraber TurkNet'e geçeceğim fakat modem arayüzünden kontrol ettiğim kadarıyla portum maksimum 21 Mbps hız verebiliyor upload ise 1.20 Mbps. Günümüz standartlarına göre çok düşük hızlar bunlar. Aktif olarak zaten 8/1 paket kullanıyorum ki malumunuz bu hızla maksimum ne yapılabilir ki..? İki sorum olacak:
1) Ben port açılması için ne yapabilirim? (Yaklaşık iki aydır yazmadığım destek mesajı kalmadı ve gerçekten artık sıkıldım bu durumdan.)
2) GigaFiber için port olması gerekiyor mu?
Şimdiden teşekkürler; iyi sosyaller... @500498 @TurkNet Destek Ayşegül

Merhaba arkadaşlar. Türk Telekom ile sürmekte olan yaklaşık iki senelik taahhütümüz bu haziran ayında son bulacak. Ocak ayından beri bundan dolayı ISS araştırması yapıyordum. Üç ay öncesine kadar 70 Mbps'e kadar VDSL hızlar alabiliyordum fakat üç aydır hiçbir port kalmadığı gözüküyor. Şu anki TT portumla beraber TurkNet'e geçeceğim fakat modem arayüzünden kontrol ettiğim kadarıyla portum maksimum 21 Mbps hız verebiliyor upload ise 1.20 Mbps. Günümüz standartlarına göre çok düşük hızlar bunlar. Aktif olarak zaten 8/1 paket kullanıyorum ki malumunuz bu hızla maksimum ne yapılabilir ki..? İki sorum olacak:
1) Ben port açılması için ne yapabilirim? (Yaklaşık iki aydır yazmadığım destek mesajı kalmadı ve gerçekten artık sıkıldım bu durumdan.)
2) GigaFiber için port olması gerekiyor mu?
Şimdiden teşekkürler; iyi sosyaller... @500498 @TurkNet Destek Ayşegül
Merhaba, port talebiniz ile ilgili mevcut servis sağlayıcınızla görüşebilirsiniz. Adresinize gigafiber hizmetimiz geldiği zaman dönüşüm işlemlerinizi tamamlayıp sizi bilgilendiriyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı