Taahhüt bittikten sonra kullanılmayan internet için 323 TL fatura geldi

MrLion.ASLAN

Femtopat
Merhaba, iyi sosyaller. Ben 2 yıllık ev internet taahhüdü satın aldım 2 Temmuz'da bitti. Ben de modem fişini çektim ama 0.4 GB kullanmışım.
TT uygulamasında güncel fatura 323 TL yazıyor ama neredeyse hiç kullanmadım, ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, iyi sosyaller. Ben 2 yıllık ev internet taahhüdü satın aldım 2 Temmuz'da bitti. Ben de modem fişini çektim ama 0.4 GB kullanmışım.
TT uygulamasında güncel fatura 323 TL yazıyor ama neredeyse hiç kullanmadım, ne yapmam gerek?

Hocam bu elektrik ya da su değil fişi çekince yakmasın :D Gidip kapattırmanız gerekli faturalandırılmaması için.

Son düzenleme:

Hocam kampanyanızda bitmiştir ve pahalı fiyattan faturalandırmaya başlamışsınızdır taahhüt ya da kampanya yenilemeniz ya da iptal ettirmeniz gerekiyordu.

Taahhüt sonuna yaklaşırken firmalar genellikle arayıp size tarife teklif ediyorlar. Kapatmanız gerekiyordu. Suç tamamen sizde. Bir dahakine sözleşmeyi tamamen okuyun ve bitişini kontrol edin.

Afedersiniz ama nasıl saplayacaklarını şaşırmışlar. Geç olmadan itiraz etmelisiniz.

İtiraz edilecek bir şey yok. Arkadaş sözleşmesinin sonuna gelmesine rağmen bunu iptal etmeyince taahhütsüz fiyattan internet vermeye devam etmişler. Yasal hiçbir sıkıntı yok yani.

Afedersiniz ama nasıl saplayacaklarını şaşırmışlar. Geç olmadan itiraz etmelisiniz.

İtiraz edecek bir şey yok, kendisi hatalı. Taahhüt bittiği zaman kampanyasız fiyattan yani indirimsiz olarak devam eder, fiş çekmekle İnternet iptal mi olur? Maalesef ödeyecek.

Taahhütünüz bitmeden en geç 3 gün önce aboneliği taahhüt bitiminde sonlandıracağınızı belirtip, abonelik sonlandırma ön başvurusu yapmalıydınız. Hemen aboneliğinizi sonlandırın.

Son durum ne? Sadece o 2 günün ücretini ödemeniz gerekmiyor muydu?

Yeni konular

Geri
Yukarı