Taahhütsüz internet paketlerinde fiyat değişimi olur mu?

99.90TL cok bence 100Mbps 80TL verilebilir ya da 90TL'e ve 35Mbps insan neden 99.90TL versin bence pahalı ve Türk Telekom zam yaptığı için 15TL galiba sizlerde zam yapacaksınız.
Şu an TürkTelekom kullanıyorum. Hatta son 15 senedir. Şu an kullandığım tarifeyi yenilemek istediğimde 151₺ fiyat çıkardılar. Bence 99₺ çok bir fiyat değil. Alternatifiniz varsa söyleyin bilelim hak verelim madem.

Şu an Türk Telekom kullanıyorum. Hatta son 15 senedir? Şu an kullandığım tarifeyi yenilemek istediğimde 151₺ fiyat çıkardılar. Bence 99₺ çok bir fiyat değil. Alternatifiniz varsa söyleyin bilelim hak verelim madem.

Hocam isim vermek uygun olmaz bu konuda maalesef.

Uygunluk bir durum yok. Binanızda TT fiber altyapısı var ise TürkNet'e geçin herkes çok memnun çünkü. Ben Superonline kullanıyorum çünkü benim binamda Turkcell altyapısı var.

Mevcut ama önerir misiniz? Kullandınız mı? Arkadaş öneri istiyor lütfen ona göre cevap verin.

Arkadaş GIBIRNet kullanıyor aşırı memnun kendisi İstanbul'da Valorant da 5 ping civarı alıyor VDSL de Netgalaksi kullanıp cıktı başka firma denemek icin oda fena değil dedi Netgalaksi Ankara deydi galiba kendisi.
Mevcut ama önerir misiniz? Kullandınız mı? Arkadaş öneri istiyor lütfen ona göre cevap verin.

Ben Millenicom Türk Telekom şu an kullanıyorum profilimden gorebilirsin konumu daha bugün açıldı.

Taahhütlerde müşteri de kâr yapıyor.
Aksine firmalar taahhütleri akıllıca kullanıp kendi kârını oluşturuyor. Önümüzdeki 2 sene için tahmini fiyatları hesaplayıp, yükselecek fiyata göre taahhüt sunuyorlar. Turk Telekom ve Turkcell Superonline'ın liste fiyatları uçuk. Gerçek anlamıyla uçuk. Taahhütsüz internet sunan firmalar 70-80-100 TL gibi fiyatlara sunarken Türk Telekom taahhütleriyle 100 TL'den başlıyor. Olayda burada zaten. Sözde müşteriyi asla fiyat yükselmeyecek diye kandırırken aslında zaten gelecek senelerde yükselmiş olacak olan fiyatı müşteriye zorla iki seneliğine dayatıyor. Böylece yükselmelerden zarar etmiyor. Üstüne bir de müşteri fiyattan rahatsız olur veya hizmeti beğenmezse ayrılamıyor. Taahhüt firmaları koruyor.
Bir çok teknoloji YouTube kanalı taahhütün müşteriye yararlı değil, zararlı olduğunu bas bas bağırarak belirtiyor. Recep Baltaş, Mesut Çevik gibi YouTuberlar bunu belirten videolar çekiyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aksine firmalar taahhütleri akıllıca kullanıp kendi kârını oluşturuyor. Önümüzdeki 2 sene için tahmini fiyatları hesaplayıp, yükselecek fiyata göre taahhüt sunuyorlar. Turk Telekom ve Turkcell Superonline'ın liste fiyatları uçuk. Gerçek anlamıyla uçuk. Taahhütsüz internet sunan firmalar 70-80-100 TL gibi fiyatlara sunarken Türk Telekom taahhütleriyle 100 TL'den başlıyor. Olayda burada zaten. Sözde müşteriyi asla fiyat yükselmeyecek diye kandırırken aslında zaten gelecek senelerde yükselmiş olacak olan fiyatı müşteriye zorla iki seneliğine dayatıyor. Böylece yükselmelerden zarar etmiyor. Üstüne bir de müşteri fiyattan rahatsız olur veya hizmeti beğenmezse ayrılamıyor. Taahhüt firmaları koruyor.
Dediğiniz gibi 100 liradan başlıyor. Paketin değerleri (download/upload) olarak bilmiyorum fakat başlıyor dediğinize göre 16Mbps falan olsa gerek. Anlaşılan burada ben taahhüt yaparak kendimi korumuşum. 200D/10U değerlerine 130 lira veriyorum. Yani 1 yıl içinde oluşan farktan kendimi korumuşum. Şu an almak istesem bu değerleri kaç liradan başlar diye bir bakayım dedim durum bu: Yani bence korunmuşum ama siz bilirsiniz (alttaki paket benim değerlerimden düşük bile.)
paket.PNG

200D/10U değerlerine 130 lira veriyorum.
Bu değerleri herhangi bir firmada (fiber konusunda tam emin değilim TT alt yapısında 100 mbps üzerine izin vermiyor da olabilir) daha ucuza alabiliyorsunuz TT'den. 165 değil, 130 değil, 100 liralara alıyorsunuz. Yani bahsettiğim mevzu bu işte. Siz korunmamışsınız. Türk Telekom gelecek zammı ön görüp 2 sene içerisinde TürkNet, Milleni gibi firmaların vereceği paket fiyatını size 1 sene önceden vermiş ve sizi bu fiyata mahkum etmiş. Bu sene başvuracak bir kullanıcı yine bu tarz firamaların önümüzdeki 2 sene daha sunmayacağı bir fiyattan satın almış olacak. Ve 12/24 ay boyunca bu fiyatı ödeyecek. Taahhüt kullanıcıyı değil firmayı koruyor derken bundan bahsediyorum.

Geri
Yukarı