Taahhütsüz internet paketlerinde fiyat değişimi olur mu?

Ludvig

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen5 5600 | XFX RX6600 8GB | 32GB HyperX Fury Beast | GIGABYTE B550M | 500GB SSD | Rampage Victory kasa ve dahili PSU
Meslek
Makine Mühendisi
Örnek vermek gerekirse herhangi bir servis sağlayıcının 100₺ fiyatlandırmaya sahip bir taahhütsüz tarifesini kullanırken, gelen zamlardan dolayı herhangi bir zamanda bu fiyatta artış olur mu?

Normalde sözleşmede yazan fiyat, sözleşme süresince değiştirilemez.
Taahhütsüz internet için sözleşme elbette imzalanır, fakat fiyat değişimi konusu Türkiye'de tamamen bir karaborsa.

Habersiz zam diye bir şey yok. Firmalar yaptıkları her fiyat değişimini bildirmek zorundalar. Yani yok efenim kullandığım internet bir gecede 100 liradan 300 lira olmuş, vah ben ne yapacağım? gibisinden durumlar eğer siz telefon ve mail kullanmıyorsanız ortaya çıkar. Taahhütsüz firmalarda fiyatı beğenmiyorsanız çekip gitmek gibi bir hakkınızda var. Taahhüdün amacı firmayı korumak. Müşteriyi değil.

Habersiz zam diye bir şey yok. Firmalar yaptıkları her fiyat değişimini bildirmek zorundalar. Yani yok efenim kullandığım internet bir gecede 100 liradan 300 lira olmuş, vah ben ne yapacağım? gibisinden durumlar eğer siz telefon ve mail kullanmıyorsanız ortaya çıkar. Taahhütsüz firmalarda fiyatı beğenmiyorsanız çekip gitmek gibi bir hakkınızda var. Taahhüdün amacı firmayı korumak. Müşteriyi değil.
Taahhütlerde müşteri de kâr yapıyor. Müşteriyi korumamak gibi bir şey söz konusu değil. Taahhüt süresi boyunca zam da yapamaz firma. Çift taraflı bir şey bu. Habersizden kastım siz taahhütlü bir şey kullanıyorsanız taahhüdün bitmesine 1 ay veya 20 gün kala sizi arayıp bilgilendirirler ve yeni teklifler de sunabilirler. Fakat taahhütsüz bir paketiniz var ise önümüzdeki ay faturanıza yansıyacak değeri değiştirirler size de bir mesaj ile bilgilendirme yaparlar görürseniz.

@armas @Quantum9
Şu şartlarda taahhüt yapmak daha mantıklı olduğu için soruyorum. Türknet'e geçiş yapacağım ve kendi isteğim ile taahhüt yaptıramaz mıyım? Türknet'te taahhüt olayı göremedim çünkü.

@armas @Quantum9
Şu şartlarda taahhüt yapmak daha mantıklı olduğu için soruyorum. Türknet'e geçiş yapacağım ve kendi isteğim ile taahhüt yaptıramaz mıyım? Türknet'te taahhüt olayı göremedim çünkü.
TürkNet'te sabit fiyat var diye biliyorum. Altyapınız'ın desteklediği kadar sabit 99.90 lira gibi bir fiyatı var. Belki bu yüzden taahhüt yoktur. Detaylı bilgi istiyorsanız @500498 @TurkNet Destek Ayşegül .

Örnek vermek gerekirse herhangi bir servis sağlayıcının 100₺ fiyatlandırmaya sahip bir taahhütsüz tarifesini kullanırken, gelen zamlardan dolayı herhangi bir zamanda bu fiyatta artış olur mu?
Merhabalar, hizmetimiz taahhütsüzdür. Altyapınızın desteklediği maksimum hızı 99.90 TL'ye alabiliyorsunuz. Fiyatlarda güncelleme yapılacağı zaman müşterilerimize önceden bildiriyoruz.

Merhabalar, hizmetimiz taahhütsüzdür. Altyapınızın desteklediği maksimum hızı 99.90 TL'ye alabiliyorsunuz. Fiyatlarda güncelleme yapılacağı zaman müşterilerimize önceden bildiriyoruz.

99.90TL cok bence 100Mbps 80TL verilebilir ya da 90TL'e ve 35Mbps insan neden 99.90TL versin bence pahalı ve Türk Telekom zam yaptığı için 15TL galiba sizlerde zam yapacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı