[Tahmin] FIFA 22 tamamen ücretsiz olabilir!

Osman Nuri23

Hectopat
Makaleler
2
İyi günler, Technopat ailesi. Konuyu açıp açmamak da kararsız kalsam da bazı öngörülerin oluşmasıyla bu tahminim biraz güçlendi. Ondan konu açma isteği duydum. Baştan belirtmekle birlikte bu bir tahmindir. Olmama ihtimali de vardır. Sonra neden böyle bir şey olmadı diye konuyu meşgul etmeyin. FIFA 22 neden ücretsiz olma ihtimali var onu konuşalım. Aslında oyun ücretsiz oldu. PS Plus'da bedava verildi. En çok FIFA oyuncusu PS'de var biliyorsunuz bunu zaten. PC'de de bedava olma ihtimali bulunuyor. Özellikle Haziran-Temmuz ayı Amazon Prime'da veya Epic Games gizemli oyunlarında bedava olmasını bekliyorum. FIFA 22 neden bedava olabilir, onu konuşalım:

1- PS Plus da bedava olması. En güçlü sebeplerden biri. FIFA'nın en fazla oyuncusu PlayStation'da bulunuyor. FIFA en fazla gelirini PS'de elde ederken PS'de oyunu bedava yapması ve PlayStation'da ilk kez bir FIFA oyununun bedava olması. Bu durum PC'de de bedava olma ihtimalini güçlendiriyor.

2- Oyunun erkenden çok fazla (%84) indirime sokulması ve indirimde 31 Mayıs'ta sona ermesi. 1 Haziran Amazon Prime yeni oyunların verildiği tarih. Amazon Prime'da ücretsiz vermeden önce oyunculara biraz daha pahalı fiyattan satarak para alayım biraz daha kar edeyim düşüncesi olduğunu düşünüyorum. İndirimde alacaklar göz önünde bunu da bulundursunlar bence.

3- Game Pass'e de bu ay gelecek olması.

4- Amazon Prime'da 3 aydır düzgün EA oyunu verilmemesi. Geçen yıl Haziran-Temmuz aylarında çok güçlü isimlerin verilmesi. Battlefield 1-4-5 üçlüsü verilmişti. Ben de bu yıl Haziran-Temmuz aylarında Amazon Prime'ın bomba patlatmasını bekleyenlerdenim. Bunun FIFA 22 olacağını düşünüyorum.

5- EA daha artık 2023'ten sonra FIFA oyunu yapmayacak olması.

6- FIFA 23 çıkışına az kaldı.

Nedenler bunlar. Tahmin hislerim biraz kuvvetli. 2021 Aralık ayı Epic Games gizemli oyunları olan Vampyr, Prey'i doğru tahmin etmiştim ve bu haftanın Epic Games gizemli oyununu da Borderlands 3'ü ortada hiçbir şey yokken doğru tahmin edebildim. Bunda da içimden bir his tahminimin doğru çıkacağını düşünüyorum. Bundan konu açmadan rahat edemedim. Görüşlerimi sizle paylaşmak istedim. Amazon Prime Haziran ayında ücretsiz olacağını kendi açımdan daha muhtemel görüyorum. Temmuz ayında da Amazon Prime'da ücretsiz olabilir. Epic Games'te de düşük olsa gizemli oyunlardan biri olabileceğini düşünüyorum. Tahminim tutarsa bu konuda tekrardan buluşalım. Tutmaz ise de baştan söylüyorum bu tahmin ve bazı öngörülerin güçlü olmasından dolayı bu tahminde bulundum. Konu açıp sizlerle paylaşmak istedim. Herkese iyi sosyaller diliyorum.

Son düzenleme:
Keşke bu konuyu hiç görmeseydim. Alacaktım fakat şimdi iyice düşünmeye başladım.
Bu sadece tahmin hocam. Herhangi bir resmi bilgi yok. İndirim oranını da iyi gözden geçirip kendiniz karar verin. Sonradan ücretsiz olmazsa belki böyle indirime de girmeyebilir. Oyunun ücretsiz olmasını geçtim ben bir daha böyle indirime gireceğini düşünsem de hatta sonradan yüzde 90 indirim göreceğini düşünsem de böyle indirim de bir daha görmeyebilir. Burada riskler de bulunuyor. Kararınızı siz verin.

Son düzenleme:
Bu sadece tahmin hocam. Herhangi bir resmi bilgi yok. İndirim oranını da iyi gözden geçirip kendiniz karar verin. Sonradan ücretsiz olmazsa belki böyle indirime de girmeyebilir. Oyunun ücretsiz olmasını geçtim ben bir daha böyle indirime gireceğini düşünsem de hatta yüzde 90 indirim falan beklesem de kararınızı siz verin.

Aslında diğer tahminler doğru olabilir ama indirim geldiği için ücretsiz olabilir tahmini saçma geldi. Bence FIFA 23'ün çıkmasına az kaldığı için böyle bir indirim yaptılar. Muhtemelen 23 çıkınca zaten bir daha kimse 22 almaz diye yüksek bir indirim koydular. Zaten alacağım en kötü ücretsiz olana kadar oyunu biraz öğrenmiş olurum :D

Ya şimdi tekrar düşündüm de almasam mı acaba? Çünkü yakın zamanda bedava olursa gerçekten kazık yemiş olurum. 100 TL benim için oyunlara vermek için büyük bir miktar. Zaten yakın zamanda tek bir oyuna 150 TL'den daha fazla harcadım. Sizce bedava olursa ne zaman olur?

Ya şimdi tekrar düşündüm de almasam mı acaba? Çünkü yakın zamanda bedava olursa gerçekten kazık yemiş olurum. 100 TL benim için oyunlara vermek için büyük bir miktar. Zaten yakın zamanda tek bir oyuna 150 TL'den daha fazla harcadım. Sizce bedava olursa ne zaman olur?
Hocam bence bekleyelim, Game Pass e ucretsiz gelme ihtimalleri fazla ve artik FIFA 23 cikacak tahminen 4 ay falan kaldi.

Hocam bence bekleyelim, Game Pass e ucretsiz gelme ihtimalleri fazla ve artik FIFA 23 cikacak tahminen 4 ay falan kaldi.
Game Pass'e kesin gelecek zaten. Ondan şüpheniz olmasın. Her FIFA oyunu Mayıs-Haziran aylarında EA Play'e ekleniyor.
Game Pass alır oynarsınız kararsızsanız.

Geri
Yukarı