Takıntı nasıl bırakılır?

Forgiven

Hectopat
Makaleler
3
Sürekli ellerimi yıkıyorum. Hava da soğuk olduğundan ellerim yara oluyor bir süreden sonra. Ellerimi yıkadıktan sonra musluğa kapatmak için değdiğimde veya başka bir yere değdiğimde pis olduğunu düşünüp tekrar yıkıyorum. Nasıl üstesinden gelirim bu takıntının?

202

Decipat
Makaleler
1
Sürekli ellerimi yıkıyorum. Hava da soğuk olduğundan ellerim yara oluyor bir süreden sonra. Ellerimi yıkadıktan sonra musluğa kapatmak için değdiğimde veya başka bir yere değdiğimde pis olduğunu düşünüp tekrar yıkıyorum. Nasıl üstesinden gelirim bu takıntının?

Bende de aynı takıntı var. Aşırı kötü bir olay.

333365

Terapat
Makaleler
51
Yer
KKTC
@Fl3x, biliyorum. Kolay değil, kolay olsaydı zaten burada nasıl bırakılır adı altında konusunu açmazdınız. Biraz kendinizi zorlamanız gerekmekte.

ugur uyar 4211

Hectopat
Kaliteli bir psikolog. Benim de boyundaki damar ve kıkırdak dokusuna karşı tikim var. Birisi konuşurken boyun hatları ya da damarı gözükürse kafayı yiyorum kendi boynumu tutmaya başlıyorum kafamı göğsüme doğru dayıyorum sanki boynumu kesiyorlarmış gibi oluyor. Bu Orkun ışıtmak'ın videosunda gördüm pamuğa karşı olan tikini geçirmişti fakat pahalı bir ücret ister büyük ihtimalle. O yüzden böyle yaşamaya devam.

JSezar

Hectopat
Ellerin pisken bir şey ye, bir şey olmadığını görünce ellerini normal şekilde yıkamaya alışırsın. Biraz mikroptan da ölmezsin, titizliği falan boş ver.

jaflinetr

Picopat
Yer
İstanbul

Benim de toza alerjim var hemen yıkamam lazım :(

Yeni konular

Yukarı