Taksitle alınan ürünün iadesi

Yakamoz87

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Sizlere iki sorum vardı.
İtopya arızalanan monitörüm için iade kararı aldı.
1-İadesi kabul edilen ürünümün para iadesinin başka bir kredi kartına yapılmasını isteyebilir miyim?
2-Faturamda monitörle birlikte farklı ürünlerde vardı ve taksit seçeneğiyle satın almıştım. Şimdi monitör iade edildiğinde kalan ücretlendirmenin taksitlendirilmesi nasıl olacak? Aylık kesilen miktar değişecek mi?

Başka kredi kartına iade olmuyor. Diğer soruna gelince, monitörün ücretini kaç taksit aldıysan o kadar takside bölüp ay ay iade ederler. İtopya için konuşmuyorum ama başka bir yerde bana o şekilde iade gelmişti.

Ben taksit ile alışveriş yapıyorum. İade yaparsam geri kartıma aylık olarak yatıyor, toplu yatmıyor. Ama bazen toplu olarak yatıyor, kim karar veriyor bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka karta iade olmaz. Ürünü taksitle aldıysanız ücreti de taksitle iade ederler. Zaten kendileri de belirtmiş.

Kredi kartına taksitli alışverişlerde iade işlemini nasıl gerçekleştiriyorsunuz? ITOPYA tutarın tamamını ödeme yaptığınız bankaya tek seferde öder, bu tutar banka tarafından kartınıza sipariş sırasında seçtiğiniz ay kadar taksitle iade edilir.

Başka kredi kartına ödeme isteyemezsin. Çünkü firma değil banka geri ödeyecek size ve yeni hesap bilgisi sormazlar. Ayrıca taksit taksit yatacak ücreti tek seferde iade yapılmaz. Kaç taksitse o kadar iade olacak zamanla.

Faturanın üzerindeki sadece monitör fiyatı iade olur. Diğerleri göz ardı edilir. Sadece monitör ücreti kartına iade olur o kadar.

Ben taksit ile alışveriş yapıyorum. İade yaparsam geri kartıma aylık olarak yatıyor, toplu yatmıyor. Ama bazen toplu olarak yatıyor, kim karar veriyor bilmiyorum.
Eğer ödenen miktar hala provizyondaysa, iade taksit taksit yerine toplu yapılıyor diye biliyorum. (Yanlış olabilir, buna benzer bir şey duymuştum.)

Geri
Yukarı