Taksitli alınan ürün iadesi nasıl olur?

EYÜP djne

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Vatan Bilgisayar'dan hazır sistem aldım sonra iptal etim. Alırken 6 taksitli aldım iade hafta içi yapılacak taksitler mi iptal olur para havale mi ederler?

Taksit iptal olur tabiki para havale etse ben 100.000 TL lik mal alırım taksitle sonra iptal ederim bana nakit 100.000 TL verir. Sen bunu taksitle ödemiş olursun. Sence bu mümkün mü? Faizsiz kredi çekiyor gibi olur. Bunu kardeş kardeşe yapar mı?

Alamadığım ürün için neden taksit ödeyeceğim öyle çok saçma olmazmı
Siz taksit için ödeme onayı veriyorsunuz. Bu geri iade ürünler içinde geçerli.

"Taksitli Kredi Kartı Alışverişlerinde İade Nasıl Olur?​

Taksitle yapılan alışverişlerde, para iadesi de taksitli olarak hesaba yansıtılır. Örneğin, 3 taksitle 300 TL tutarında bir alışveriş yapıldıysa iadenin tamamlanmasının ardından bu para, 3 ay boyunca 100 TL olarak karta iade edilir."

Alıntı kaynağı:Kredi Kartı İnternet Alışveriş İadesi - Hesapkurdu.com

Ziraat Bankası için aldığım laptop u iade ettiğimde nakit avans +9000 TL eklenmiştir, kredi ödemeleri ay ay devam ediyordu. Müşteri hizmetleri ile detaylıca görüştüm ve diğer ayların ödemesi tanımlanmadığı için iadenin tek seferde olduğunu bir şey yapamayacaklarını söylemişlerdi.

Dün açılan bir konuda benim gibi olan arkadaşlar da var, tam tersi ay ay yatan da vardı. Bankaya göre değişiyor olabilir hocam müşteri hizmetlerini ararsanız net bilgi verir
Taksit iptal olur tabiki para havale etse ben 100.000 TL lik mal alırım taksitle sonra iptal ederim bana nakit 100.000 TL verir. Sen bunu taksitle ödemiş olursun. Sence bu mümkün mü? Faizsiz kredi çekiyor gibi olur. Bunu kardeş kardeşe yapar mı?
Nakit Avans olarak yatıyor hocam... 100bin TL limitiniz varsa kredi çekmiş gibi nakit çekebiliyor musunuz?? Aynı mantık para kredi kartına geçiyor hesabınıza değil.

Ziraat Bankası için aldığım laptop u iade ettiğimde nakit avans +9000 TL eklenmiştir, kredi ödemeleri ay ay devam ediyordu. Müşteri hizmetleri ile detaylıca görüştüm ve diğer ayların ödemesi tanımlanmadığı için iadenin tek seferde olduğunu bir şey yapamayacaklarını söylemişlerdi.

Dün açılan bir konuda benim gibi olan arkadaşlar da var, tam tersi ay ay yatan da vardı. Bankaya göre değişiyor olabilir hocam müşteri hizmetlerini ararsanız net bilgi verir

Nakit Avans olarak yatıyor hocam... 100bin TL limitiniz varsa kredi çekmiş gibi nakit çekebiliyor musunuz?? Aynı mantık para kredi kartına geçiyor hesabınıza değil.
Knk benim taksit daha 1.5 ay var ilk taksit vatan Bilgisayar aradığımda iade hafta içi yapılacak denildi şimdi banka bu iadeyi nasıl yapar

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı