Taksitli alışveriş iadesi taksit taksit mi oluyor?

roser137

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Diyelim ki kartın limiti 10 bin TL. 5 bin TL'lik bir ürün aldığımızı ve 6 aylık taksitle 6 bin TL'ye yani aylık 1000 TL'ye geldiğini düşünelim.

Ürünü aldıktan sonra kartta 4 bin TL'lik limit kalmış oluyor. Diyelim ki bu ürünü iade ettim ve karta iadesi yapıldı. Limitim tekrar 10bin mi olur yoksa her ay 1000 1000 olacak şekilde iade mi olur? Yani taksitli alışveriş sonrası iade olduğunda kartın limiti hemen düzelir mi yoksa taksitlere göre aylık olarak mı artar?

Taksit taksit ödenir. Fakat ödediğin miktar sadece o ay iade edilir diye biliyorum. Yani karttan 1.000TL çekti, iade olarak 1.000TL geri aldın, limit gelir diye düşünüyorum.

Kartım limiti toplam alışveriş tutarı iadesi kadar artar.
Çok kötüymüş, iade ihtimali olan ürünlerde taksitli almak ciddi dezavantaj oluyor öyleyse :(

Kartım limiti toplam alışveriş tutarı iadesi kadar artar.
Emin misiniz? Araştırdığım kadarıyla her ay taksit tutarı kadar limitin artacağı söyleniyor.

Taksit taksit ödenir. Fakat ödediğin miktar sadece o ay iade edilir diye biliyorum. Yani karttan 1.000TL çekti, iade olarak 1.000TL geri aldın, limit gelir diye düşünüyorum.
Bunu tam anlamadım. 5binlik ürünü 6 takstikle 6bine aldık diyelim. Limit 10binden 4bine düştü. İade ettiğimde limit 10bin mi olacak, 5 bin mi? sonra her ay 1000 1000 mi artacak?

Son düzenleme:
Çok kötüymüş, iade ihtimali olan ürünlerde taksitli almak ciddi dezavantaj oluyor öyleyse :(

Emin misiniz? Araştırdığım kadarıyla her ay taksit tutarı kadar limitin artacağı söyleniyor.

Bunu tam anlamadım. 5binlik ürünü 6 takstikle 6bine aldık diyelim. Limit 10binden 4bine düştü. İade ettiğimde limit 10bin mi olacak, 5 bin mi? Sonra her ay 1000 1000 mi artacak?

Muhtemelen ürünün toplam tutarı limitinize eklenir hocam. Benim demek istediğim 2, 3 ay geçerse taksit taksit ödeniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı