Talep ettiğim ve aylarca teslim edilmeyen hat için benden ücret talep edilmesi

troyn666

Hectopat
Merhaba technopatlılar iyi günler öncelikle sizlere danışmak istediğim bir konu var,

Türk Telekom'dan aylar önce bir hat siparişim oldu bana hat 2 ay sonra zor zahmet geldi bende hat gelmeyince kendime başka hat aldım. 2 ay sonra evime hat getirip gitti. Verdikleri hattın kapalı olduğu vakumlu poşeti bile açmadım. Bugün e-Devlet'ten bakınırken gördüm ki hattım aktif gözüküyor. Hemen Türk Telekom'u arayarak hattı kapattırmak istedim. Benden 400 liraya yakın para talep ediyorlar 2 ay sonra getirilip kapıma getirilip bırakılmış bir kart için ben bu bedeli neden ödediğimi sorduğum zaman hat ilk geldiği an aramanız lazımdı yapacak bir şey yok dediler. Bu ücreti ödemek zorunda mıyım? Nereden şikayet edebilirim destek olur musunuz?

Bu süreç sırasında firmayı arayıp iptal talebinde bulundunuz mu? İptal talebinde bulunmadıysanız sözleşmeniz devam ediyor demektir. Sözleşmede kartın size teslimine ilişkin bir süre vaat edildi mi? Edildiyse bu süre geçti mi? Bu soruların cevapları önem arz etmektedir. Eğer böyle bir süre vaat edilmediyse veya vaat edilip da süre geçirildiyse; Kullanmadığınız daha doğrusu kartın size teslim edilmediği aylara ilişkin sizden herhangi bir bedel talep ediliyorsa ödemeyin. Ancak kart size teslim edildikten sonra kullanıp kullanmadığınızın önemi yoktur. Firma geç de olsa edimini yerine getirmiş. Siz de bu süreçte sesinizi çıkarmamışsınız. Zımni kabul diyebiliriz bu duruma.

Yine de öncelikle CİMER'e şikayet edebilirsiniz. Sizden istenen talebi de ödedikten sonra Tüketici Hakem Heyetine başvurup iadesini talep edin.​

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı