Taliban heyeti Ankara’ya geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Afganistan'daki radikal İslamcı Taliban hükümetinin Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki, bugün Türkiye'de görüşmelerde bulunacak. Bu ziyaret, Taliban ile Türkiye arasındaki ilk temas olacak.

thumbs_b_c_13603599c7eacd9214ccba34b7848f42.jpg

Kaynak: Taliban hükümetinin Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki Türkiye'ye geliyor

@276324

E o zaman PKK ve FETÖ de Türkiye'nin yaptığı propagandalarla terör örgütü olmuş oluyor. Ben de onlara inanmadığımı söyleyip PKK iyi amaçlarla kurulmuş bir partidir desem ne dersin? Senin mantık oraya çıkıyor.
Terörün seni beni zaten olmaz hocam. Avrupa devletlerinin de yaptığı hata aslında. Terör örgütü her yerde terör örgütüdür.

Terörün seni beni zaten olmaz hocam. Avrupa devletlerinin de yaptığı hata aslında. Terör örgütü her yerde terör örgütüdür.
Hümanist düşünürsek evet. Makyavelist düşünürsek hayır. Devletler beyinleriyle düşündüğü için terörün seni beni olmaz demiyorlar. Terör örgütlerini rakip ülkeleri dizginlemek için kullanıyorlar.

Talibanı desteklemiyorum fakat forumdaki bazı sosyalcilerin düşüncesi yüzünden karşıdaki kişiye "geri kafalı" "orta çağ insanı" muamelesi yapma hakkını beyninizdeki hangi bölüm veriyor? Twitter'daki gereksiz, cahilce linçler boyuttaki eleştirmen argümanlarını bu foruma da taşımayın. Size ne kim ne düşünüyor? Size ne?

Teroristleri agirladigimizi bilmiyordum. Ayrica uzun adamlari dinlemeyi birakamadiniz hala. Mukemmel. Kendi gibi insanlarla tanismak onlar icin heyecan verici olacaktir. Sorarsan diplomatik...

Talibanı desteklemiyorum fakat forumdaki bazı sosyalcilerin düşüncesi yüzünden karşıdaki kişiye "geri kafalı" "orta çağ insanı" muamelesi yapma hakkını beyninizdeki hangi bölüm veriyor? Twitter'daki gereksiz, cahilce linçler boyuttaki eleştirmen argümanlarını bu foruma da taşımayın. Size ne kim ne düşünüyor? Size ne?
İnsanlık suçu işleyen insanlar ne olabilir? Filozof mu? Duyar kasmak için saçmalamaya gerek yok.

@276324

E o zaman PKK ve FETÖ de Türkiye'nin yaptığı propagandalarla terör örgütü olmuş oluyor. Ben de onlara inanmadığımı söyleyip PKK iyi amaçlarla kurulmuş bir partidir desem ne dersin? Senin mantık oraya çıkıyor.

Mesela Türkiye, Kuzey Suriye'de okullar, valilikler falan açtı. Bu da işgal demektir. Bundan haberi olan var mı? Ama sorsan kim kabul eder bu durumu? Libya'da olma çabamız nedir mesela?

Talibanı desteklemiyorum fakat forumdaki bazı sosyalcilerin düşüncesi yüzünden karşıdaki kişiye "geri kafalı" "Orta Çağ insanı" muamelesi yapma hakkını beyninizdeki hangi bölüm veriyor? Twitter'daki gereksiz, cahilce linçler boyuttaki eleştirmen argümanlarını bu foruma da taşımayın. Size ne kim ne düşünüyor? Size ne?

Nasıl yani insanlık suçu işleyenlere karşı saygı mı duymamız gerekiyor?

Hümanist düşünürsek evet. Makyavelist düşünürsek hayır. Devletler beyinleriyle düşündüğü için terörün seni beni olmaz demiyorlar. Terör örgütlerini rakip ülkeleri dizginlemek için kullanıyorlar.
Kuzey ırak'daki amerikan hibeleri. Sovyetler döneminde talibana yapılan yardımlar gibi gibi. Doğru söylüyorsunuz. Ben biraz fazla hümanistim. Ama devletler çıkar uğruna yaşar. Makyavalizmin haklı olduğu yer evet tam da burada başlıyor. İşine mi geliyor özgürlük savaşçısı. Sana zarar verip çıkarını mı baltalıyor. Terör örgütü. Bu dünya düzeni sağlam bir küfrü hak ediyor. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı