Tam ekran modunda oyunlar alta alınınca siyah ekranda kalıyor

AtiNGN

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi tam ekran modunda olan bazı oyunlar ALT+TAB yaptığımda ekran simsiyah oluyor. Fakat bilgisayar arkada işlem yürütebiliyor örnek olarak klavye kısayol tuşlarından oynatma tuşuna bastığımda Spotify çalışıyor. Reset atmak zorunda kalıyorum her defasında. Aynı şekilde ekran kartı driverı güncellerken de oluyor ekran simsiyah olup öyle kalıyor bi 20-30 dakika bekledikten sonra reset atıyorum driver kurulu oluyor, cidden garip bir durum. Yardımcı olabilecek var mı bu konuda cidden sinir bozucu bir durum.

NOT: Fornite tam ekran olduğunda ekran adeta gökkuşağı oluyor belki alakalı bir sorundur.

Sistemim:
  • Intel i5 6500 3.20 Skylake işlemci
  • ASUS Strix GTX960 O.C 2GB
  • Kingston HyperX DDR4 8GB 2133MHz RAM
  • Windows 10 Home 64 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı sorun arkadaşımda da vardı (GTX 1050ti) eski sürücüyü kurunca sorun çözülmüştü. DDU ile bilgisayardaki sürücüleri kaldırıp kurduğunuz sürücüden önceki sürücüyü indirip dener misiniz?
Aynı sorun arkadaşımda da vardı (GTX 1050ti) eski sürücüyü kurunca sorun çözülmüştü. DDU ile bilgisayardaki sürücüleri kaldırıp kurduğunuz sürücüden önceki sürücüyü indirip dener misiniz?

Çözüm
Oyunu alt tab ile alta aldığınızda tekrar oyuna dönmek için ctrl + shift + esc kombinasyonu ile oyunu bul sağ tıkla geçiş yap de bir 10 sn bekle. Bu şekilde olmazsa donanımsal sorun veya yetersizlik var.

Merhabalar. İlginiz için teşekkür ederim sayenizde sorunum çözüldü. En güncel sürücüyü kurdum ama dediğinizin aksine.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı