Çözüldü Tam ekran oyunlar 60FPS'e sabitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kurabiyeed

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Laptopu yeni aldım ve oyunları tam ekran yapınca 60FPS'e sabitli olduğunu gördüm. V-Sync kapalı, açık fark etmiyor. Bazılarında her türlü 60'ta kalıyor, bazılarında ise V-Sync kapalı iken 60FPS'te kalıyor. V-Sync'yi açınca 120FPS'e, yani ekranın Hz ine sabitleniyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Dell G15;
RTX 3060,
16 GB RAM DDR5,
Intel i7 12700H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Peki G-Sync diye bir yer gözüküyor mu gözükmüyorsa başka çözüm yolum yok maalesef zamanınızı çaldığım için kusura bakmayın bir ara başka bir çözüm yolu bulabilirim.

Hocam uygulamanın uyumluluk ayarından Full ekran uyumluluğunu devre dışı bırakarak çözdüm çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.
Geforce denetim ayarları>3D Ayarların yönetilmesi>program ayarları>(istediğiniz oyun)>Maksimum Kare Hızı> kilidini açıp 1000 gibi yüksek bir sayı yapın.

Geforce denetim ayarları>3D Ayarların yönetilmesi>program ayarları>(istediğiniz oyun)>Maksimum Kare Hızı> kilidini açıp 1000 gibi yüksek bir sayı yapın.
300 e çektim sorun gene aynı

Belki nıvdıa denetim masasında FPS sınırı olabilir. Bir de ekranın Hz'sinden daha fazla FPS alman oyunu kastırıyor tavsiye etmem.

Orası öyle fakat bazı oyunları 60FPS'den hiçbir şekilde çıkaramıyorum
Mesela GTA 5 de çerçevesiz pencere modu yapınca FPS sınırsız oluyor ama başka oyunlarda çerçevesiz pencere modu yapsamda V-Sync aç kapa yapsamda gene 60FPS de kalıyor oyun.

300 e çektim sorun gene aynı

Orası öyle fakat bazı oyunları 60FPS'den hiçbir şekilde çıkaramıyorum
Mesela GTA 5 de çerçevesiz pencere modu yapınca FPS sınırsız oluyor ama başka oyunlarda çerçevesiz pencere modu yapsamda V-Sync aç kapa yapsamda gene 60FPS de kalıyor oyun.
Hangi oyunlarda mesela?

Technopa’ta buldum belki üste ki fotoğrafta ki ayarlara bakarsanız sorunu çözebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• ADBCE2E6-ADD6-43E4-A326-4F00223183A4.jpeg
    ADBCE2E6-ADD6-43E4-A326-4F00223183A4.jpeg
    105,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Hangi oyunlarda mesela?

Technopa'ta buldum belki üste ki fotoğrafta ki ayarlara bakarsanız sorunu çözebilirsiniz.

1675017097854.png

Sadece bunlar var ben de.

Hangi oyunlarda mesela?

Technopa'ta buldum belki üste ki fotoğrafta ki ayarlara bakarsanız sorunu çözebilirsiniz.

Mesela Valorant'ta dün sınırsız FPS alabiliyordum fakat bugün hangi moda alırsam alayım 120FPS de kaldı hatta V-Sync kapatınca 60'a sabitleniyor öyle bir ilginçlik var.
Başka bir örnek verecek olursam Dead Space 1 (remake olmayan) DS1 de ne yaparsam yapayım 60FPS sabit.

Şimdi araştırdım laptop kullandığın için Video ve Ekran başlıkları bulunmuyormuş. Bunu indirmen gerekiyor. Eğer cidden senin için büyük bir sorunsa altta ki videodan indirebilirsin hem bilgisayarın çözünürlüğünü filan ekran bölümünden değiştirebiliyorsun belki 60 Hz de kalmış olabilir hemde üstte ki fotoğrafta kini deneyebilirsin. İşe yarayacağından %100 emin değilim ama işe yarayabilir.
(nvidia denetim masası ekran bölümü yok) yazarsan çıkıyor video link kullanılmıyor çünkü.

Şimdi araştırdım laptop kullandığın için video ve ekran başlıkları bulunmuyormuş. Bunu indirmen gerekiyor. Eğer cidden senin için büyük bir sorunsa altta ki videodan indirebilirsin hem bilgisayarın çözünürlüğünü filan ekran bölümünden değiştirebiliyorsun belki 60 Hz de kalmış olabilir hem de üstte ki fotoğrafta kini deneyebilirsin. İşe yarayacağından %100 emin değilim ama işe yarayabilir.
(NVIDIA Denetim Masası görüntü ayarları yok) yazarsan çıkıyor video link kullanılmıyor çünkü.

Deniyorum şimdi.

Şimdi araştırdım laptop kullandığın için video ve ekran başlıkları bulunmuyormuş. Bunu indirmen gerekiyor. Eğer cidden senin için büyük bir sorunsa altta ki videodan indirebilirsin hem bilgisayarın çözünürlüğünü filan ekran bölümünden değiştirebiliyorsun belki 60 Hz de kalmış olabilir hem de üstte ki fotoğrafta kini deneyebilirsin. İşe yarayacağından %100 emin değilim ama işe yarayabilir.
(NVIDIA Denetim Masası görüntü ayarları yok) yazarsan çıkıyor video link kullanılmıyor çünkü.

Kısacası NVIDIA denetim masasında yapamadığımı Intel Graphics commander üzerinden yapacağım doğru mudur?

(NVIDIA Denetim Masası ekran bölümü yok) yazarsan çıkıyor video link kullanılmıyor çünkü.

1675022222943.png

Zaten 120 değmiş başka fikriniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı