Tam ekran yapılan oyunlar bulanıklaşıyor

mrgainnopain

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Monitörüm 1366x768 çözünürlüğe sahip. Sıkıntım şu: Valorant ve Apex Legends oyunlarında oyunu tam ekran yaptığımda oyun bulanıklaşıyor ve sağda solda küçük siyah barlar çıkıyor. Pencereli tam ekran yaptığımda böyle bir sorun kalmıyor. Ekran kartım 750 Ti, çözüm öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Monitörüm 1366x768 çözünürlüğe sahip. Sıkıntım şu: Valorant ve Apex Legends oyunlarında oyunu tam ekran yaptığımda oyun bulanıklaşıyor ve sağda solda küçük siyah barlar çıkıyor. Pencereli tam ekran yaptığımda böyle bir sorun kalmıyor. Ekran kartım 750 Ti, çözüm öneriniz var mı?

Büyük ihtimal çözünürlük düşüyor.

Tam ekrana alınca çözünürlük düşüyor olabilir mi? Tam ekrana aldıktan sonra çözünürlüğü tekrar kontrol eder misin?
Hayır, çözünürlük aynı ama yanında native yazıyor anlamını bilmiyorum. 1366x768 (native) şeklinde
Hayır, çözünürlük aynı ama yanında native yazıyor anlamını bilmiyorum. 1366x768 (native) şeklinde
Pencereli tam ekran modunda da bu seçenek seçili oluyor.

Windows Arama kısmına "Bulanık uygulamaları düzelt" yazın, gelen ayar penceresini tıklayın, seçeneği etkinleştirin. Windows'u ölçeklendirdiğiniz için geliyor büyük ihtimalle.

Bunu görmek için;

Masaüstünde sağ tıklayın "Görüntü ayarları" nı seçin.

Alt kısımda yer alan " Ölçek ve düzen" kısmından 100%'yi seçin.

Windows Arama kısmına "Bulanık uygulamaları düzelt" yazın, gelen ayar penceresini tıklayın, seçeneği etkinleştirin. Windows'u ölçeklendirdiğiniz için geliyor büyük ihtimalle.
Bu seçenek bende zaten etkinmiş, bir etkisi olmadı.

Bunu görmek için;

Masaüstünde sağ tıklayın "Görüntü ayarları" nı seçin.

Alt kısımda yer alan " Ölçek ve düzen" kısmından 100%'yi seçin.
Aynı şekilde orada da %100 seçili.

Yeni konular

Geri
Yukarı